Наша електронна адреса: niva.vn.ua@gmail.com


Перейти к другим интервью

  

Представляю вашему вниманию выдержки из интервью главного тренера винницкой «Нивы» Богдана Блавацкого, данное пресс-атташе клуба Людмиле Ивашковской. Полностью интервью читайте в областной спортивной газете «Винницкий спорт» №4 от 04.02.09

Коли і яким чином тренерський шлях привів вас до Вінниці?
Я завжди шукав команду, де б ставили високі цілі, де б було взаєморозуміння між тренерським складом і, зокрема, між мною та керівництвом клубу. Де була б хороша, сильна інфраструктура, нормальна матеріальна база. В принципі, на сьогоднішній день, так склалася моя тренерська доля, що у всіх командах (не рахуючи «Металург» Запоріжжя – там була зовсім інша сфера роботи), де була поставлена задача, вона була виконана.
Коли закінчився чемпіонат, я працював у «Поділлі» Хмельницький. (В мене був 3-річний контракт), можна було залишитись там, але перший рік в мене була задача – 3 місце, 2 рік – обов’язково долати вершину виходу з 2 ліги в 1-у. Ця задача була знята, відповідно, домовленості було розірвано. Був варіант або поїхати за кордон у Польщу, або у Вінницю. Просто до Польщі потрібно було їхати трошки швидше, а я не міг цього зробити. Приїхав у Вінницю і в досить стислий термін ми з моїм помічником Юрієм Володимировичем і Тарасом Гамарніком створили боєздатний колектив. Результат, що ми напрацювали – ви бачите на сьогоднішній день у турнірній таблиці. Якщо проаналізувати роботу в Вінниці, на сьогоднішній день, такого взаєморозуміння, такого спокою відносин між мною та керівниками клубу давно вже не було. У попередніх командах відчувалась «натягнутість». Хтось вмішувався, щось диктував, а тут покладаються на наш тренерський професіоналізм, знання психології, знання предмету футболу і допомагають. Єдине, що хотілося б побачити – кращу футбольну базу, тому що на сьогоднішній день, ті поля, на яких ми тренуємось, не зовсім такі, які мають бути у команди майстрів. В цілому ж, я думаю, цей аспект підтягнеться, тому що тільки при існуванні бази можна побудувати якісну роботу. Я вважаю, що перспектива у Вінницького футболу була, а буде - ще більшою.

Розкажіть, будь ласка, про свою родину.
Я одружений вже 23-й рік, мою дружину звуть Олександра Леонідівна. В принципі, дякуючи їй, я досягнув того, що досягнув. Тому що вона повністю присвятила себе сімї, виховала дітей, давши мені можливість «розкритись». Вона дуже талановита людина. Доньці – 21 рік, закінчує львівський університет. (факультет міжнародних відносин – 5 курс). Син Андрій – 19 років, навчається на факультеті журналістики на 3-му курсі. У нас хороша, дружна, досить релігійна сім я.

Якщо сприймати команду вінницька «Нива», як живу сутність, як би ви могли охарактеризувати її?
Не така бійцівська, як мені хотілося, хоча хороші нотки цього характеру команда показала в останніх іграх. Тому що багато матчів «Нива» вигравала на останніх хвилинах. Інколи це дратує. Недостатньо вишколена, в плані реалізації того, що ми з Юрієм Володимировичем хочемо від неї. Але це, можливо, і не дивно, бо ми зовсім маленький проміжок часу працюємо. Я думаю, що з тими людьми, які зараз є, треба працювати трохи триваліше, і в нас буде «цукерочка», яку ми хочемо зробити. Якщо говорити про моє особисте тренерське бачення, то я не люблю тупих футболістів, не люблю футболістів – роботів, які не імпровізують, не люблю спортсменів, які роблять багато зайвого. Мені імпонують ті футболісти, які фізично підготовлені, у якісь степені – універсалів, тих, які можуть за короткий проміжок часу спитати, що ти хочеш від них і видати це. Не люблю футболістів повільних, як в роботі з м ячем, так і в швидкості.

Чи легко вам працюється з нинішнім складом?
Мабуть, ми дуже влучно і вдало провели селекцію, хоча, я б не сказав, що наша команда по підбору людей набагато сильніша за суперників. Просто, мабуть, хороша аура у колективі. Досить детальне пояснення того, чого ми хочемо від того іншого футболіста допомогло досягти цього результату. Ми зробили дуже багато розборів, установок на ігри, чимало тактичних занять, тому десь воно «занотувалося». В цілому, легко, тому що у команди було лише декілька напружених моментів (2 поразки (3, якщо враховувати кубкову гру). Багато було хороших, приємних хвилин.

Який принцип роботи вам притаманний: безапеляційні вказівки, украдливе навчання чи симбіоз підходів?
Я думаю, що у всіх питаннях: і у психологічних, і тактичних, це поєднання, симбіоз. Тому що працювати в одному напрямку –це неправильно. Гнучкий мені підходить ближче.

Відомо, що криза торкнулася футбольного життя від грандів до аматорів. Який вихід, на вашу думку, можна знайти, щоб зберегти переможну ходу «Ниви»?
Ми досить серйозно спілкувались з керівництвом клубу, з президентом та директором, і я особисто як тренер, із розумінням поставився до тієї ситуації, яка зараз склалась у країні і зокрема у футболі, в нашій команді. В мене є довіра до наших керівників, взаєморозуміння. Просто в тій ситуації, у якій ми опинились у другому колі, при досить «скомканій» підготовці, при суттєво змінених фінансових моментах, не так просто буде вирішувати ту задачу, яка стоїть перед нами. Єдине, що можливо десь тішить, це те, що ми з багатьма будемо в однаковій ситуації. Хоча зараз вже готуються «Арсенал», «Бастіон», та інші клуби, але ми маємо невеликий відрив. І, звичайно, все це хлопцям буде пояснено детально та відверто, чисто психологічно, чому так склалося, чому ми повинні зараз закотити рукави і довести справу до кінця.

До яких помилок або проступків гравців ви схильні ставитись найбільш поблажливо?
До тих, які не впливають на результат. Помилки бувають різні. Якщо гравець перед штрафною суперника імпровізує і помиляється – ніхто йому слова не скаже, бо він робив це для взяття воріт суперника. А коли такі речі робляться в середині поля чи коло своїх воріт, звичайно, такі помилки не вибачаються і за них гравці мають бути покарані. Помилки воротаря – це одне, помилки нападаючого – інше.

Ваше улюблене заняття?
Робота. Люблю пограти у карти, бо досить азартна людина. Сходити на хороший концерт. Ми з дружиною 19 січня були на концерті Брія Кульчицького у Львові. Дуже сподобалось.

Стан духу в даний момент?
Я не можу сказати, що він піднесений, якийсь схвильований. Просто такої великої паузи, ми почнемо тренування 10 лютого (75 днів), для футболіста не має бути, ми завжди починали 10-15 січня, інколи до Нового року. Футболісти є різні, серед них є такі, які постійно мають бути треновані. Тому що одні виконують індивідуальні завдання, а інші з-під палки їх виконують, або коли змушує тренер. Хотілося б, щоб у плані підготовки, враховуючи всі моменти, не сиділи у Вінниці, а (десь у березні) всі разом виїхали на збори, а куди – нехай вирішують керівники. Щодо плану підготовки – тренування почнуться 10 лютого (По уточненим даним – 16 лютого. (примітка – Игорек(niva.vn.ua) До початку 2-го кола ми повинні зіграти 8 товариських ігор з різними суперниками. Днів 20-ть будуть дворазові заняття, багато тактичних, три рази буде тестування. На сьогоднішній день, я можу сказати, що у команді майстрів можуть з явитись 5 футболістів. Ми провели детальний аналіз першого кола, якщо ми хочемо виконати задачу, рухатись вперед і виходити в першу лігу, то ми на 80% повинні зробити команду під ту лігу. Я переговорив з 5-6 футболістами – вони безкоштовно обійдуться клубу, і готові приїхати у Вінницю і попрацювати у команді «Нива» з тренерським складом Блавацький – Гій.

Останнім часом в Інтернеті з являються сумнівні плітки, стосовно гравців «Ниви». Давайте зупинимось на кожному випадку окремо. Чи правда ,що ви збираєтесь на тренувальні збори до Керчі 10-лютого?
Керч? Та ні, яка Керч! (сміється) Поки що ми збираємось працювати в Вінниці. Якщо і буде один тренувальний збір, то у березні місяці, днів 10-ть. Чи буде це у вінницькій області чи у Закарпатті (один з варіантів), поки що це під великим питаням. Можливо, до початку 2 кола ми будемо готуватись у Вінниці. .

Чи буде в «Ниви» спаринг з «Чорноморцем» у Одесі?
Ну, це нісенітниця взагалі. З яким «Чорноморцем»? Ні, це неправда! .

Чи приїде до нашого міста для контрольної гри «Буковина»?
Ну, яка «Буковина» поїде у Вінницю за 300 км.? Може бути Хмельницький, «Рось», «Коростень», «Арсенал», вони – цілком можливо. .

Гамарник збирається навесні перейти на тренерську роботу, або взагалі знайшов собі іншу команду? А Луць?
Чому навесні? Він з самого початку був у ролі граючого тренера. Юрій Гій – це мій помічник. А Гамарнік, якщо приїде хтось сильніший і займе його позицію, не буде повністю переключатися, якщо функціональний стан буде дозволяти йому грати, то він буде допомагати команді у тій самій ролі, що і у першому колі. Ні, ці гравці не залишать команду, я можу сказати це з впевненістю, бо зовсім недавно ми з ними спілкувалися. У всякому випадку цей чемпіонат вони гратимуть зі мною. Вони мені пообіцяли грати у Вінниці. .

Андрій Заводян був на зборах у «Титані» Армянськ, але повернувся до Вінниці, черррез те, що його не влаштували фінансові умови команди, це правда?
Дійсно, він їздив, з яких причин повернувся, не знаю. Я мав з ним розмову. Зараз багато з ким планується провести бесіду, бо непотрібні в команді футболісти, які не будуть переживати за результат і кольори футбольного клубу «Нива», а будуть жити якимись іншими командами. Або ми збираємось і разом живемо тими моментами, які відбуваються у нашому клубі, або ми просто з такими футболістами прощаємось. .

Денис Рябцев їздив до молдовського клубу «Олімпія» Бєльці, але запропоновані умови здалися йому нецікавими і він повернувся до «Ниви»?
Чому говорять, що не підійшли умови? Можливо, тому Армянську, наприклад, на підійшла кваліфікація гравця. Не все ж впирається в гроші. Якщо хороший футболіст, його б взяли і створили гарні умови. З Рубцевим я теж матиму розмову. Він де допрацював у першому колі і досить суттєво, треба думати, як він буде це виправляти. До березня місяця в команді залишаться всі, а там подивимось (Не буде лише Доценка), якщо прийдуть сильніші люди, то нам прийдеться попрощатися з деякими, 30-ть чоловік в команді ніхто тримати не буде. .

Ігор Паськів гратиме за ФК «Львів»?
Має бажання, проте, не має можливості. Має можливість, але не має бажання. Є така фраза. Ігор Паськів буде у нас грати у 2 лізі, в нашій команді, ні в який Львів він не поїде, бо ті умови, які «Львів» хотів запропонувати «Ниві», взагалі ніякі. Нехай він попрацює з нами і Вінниці, а потім прийде його час, і він потрапить до команди вищої ліги. .

Що можна сказати стосовно Бобко, чи перейде він до іншої команди?
Можливо... тому що з ним цікава ситуація, будемо з ним спілкуватись, подивимось, тут можна сказати, інформація правдива. .

Чи з явиться в «Ниві» Кунья Лусіано, правий хав, який виступав за Івано-Франківський «Спартак»?
Це утопія. І він не правий хав, а нападаючий, в 2 лізі не може грати іноземний гравець і ніяких зв язків у нас з ним не було. Якщо ми вийдемо у першу лігу і в нас, дай Бог, покращиться фінансова ситуація, то я думаю, в нас буде можливість запросити такого гравця, як Лусіано. Він нам не завадив би. (сміється) На даний час це неактуальна тема і розмов стосовно не було. .

Ходять чутки, що у команді мають з явитись «вільні агенти» (гравці, за яких не потрібно платити)?
Так, це правда. Поки що їх імена не розголошуються, проте у команді з явиться 6-7 вільних агентів. .

Михайло Басараб і Сергій Чабан зараз вдома і чекають виклику на збори? Чи перейде Басараб у «Буковину»?
Ні, звичайно. У них контракт, куди вони поїдуть? У команді лишиться 21 футболіст, максимум, 22. .

Дякуємо за змістовне та цікаве інтерв ю. Будемо з нетерпінням чекати вас у Вінниці.
Пресс-атташе, головний редактор газети «Вінницький спорт» Людмила Івашковська.
Текст набрал Игорек :) niva.vn.ua

  • Hosted by BestHosting    (с)niva.vn.ua. При использовании любого рода материалов ссылка на сайт niva.vn.ua обязательна.
    Наш электронный адрес niva.vn.ua@gmail.com