Наша електронна адреса: niva.vn.ua@gmail.com


Перейти к другим интервью

  
Предлагаем вашому вниманию интервью главного тренера ФК «Нива» Винница Олега Федорчука, данное журналисту ukrfootball.in.ua Владимиру Банясу, а также интервью журналисту газеты РИА Антону Булгакову

ukrfootball.in.ua:
Приблизно два тижні тому, спілкуючись із Олегом Вікторовичем по телефону, почув од нього приблизно таке: «Підозрюю, що скоро передислокуюся трохи ближче до Києва…» Будучи людиною тактовною, не став розвивати тему. І от у неділю «стрельнуло»: вінницька «Нива» не вийшла на домашній (!) календарний матч проти алчевської «Сталі», оголосивши про зняття зі змагань. Довелося знову дзвонити панові Федорчуку…

— Ну, то в нас усе погано?
— Не перебільшуватиму, коли скажу, що в такій, даруйте, дупі я ще не опинявся. Навіть простий переказ подій більше схожий на сюжет п’єси театру абсурду. Отож… За два дні до гри відбулося засідання обласної федерації футболу, де я, виступаючи, сказав, що команда готова дограти без зарплати до кінця року. Тобто ми готувалися до гри, а коли напередодні неї заїхали на базу, нас туди не пустили, повідомивши, що керівництво вже забрало всі документи організаційного характеру!!!

— Усе впирається у фінанси…
— Так, ми з жовтня минулого року не отримували зарплату. По суті, відтоді клуб існує за рахунок двох вдалих трансферів і мінімальної підтримки з боку області. А наш любий президент узагалі не переймається долею ФК — у нього телефон постійно відключений… Узагалі, про все, що коїться у Вінниці, фейлетон треба писати.

— Вибачте, що запитую, але все ж таки: хіба ви не знали, куди їдете?
— Звісно, здогадувався. Взагалі-то він мене чотири рази запрошував у Вінницю, я тричі відмовлявся. Врешті погодився і буквально з перших днів перебування тут зрозумів, як усе складно: уявіть собі команду першої ліги, в якої на тренувальній базі не було ні м’ячів, ні телевізорів, ні відеомагнітофонів! Ми все це перевозили з Броварів (попереднє місце роботи Олега Федорчука. — В.Б.)!.. Іще одне про Касанова: кілька днів тому, розмовляючи по телефону з президентом ПФЛ, той — при мені! — сказав, що команда і тренер не хочуть виходити на гру… Ну ви бачили такого брехуна?

— Подейкують, що вболівальники «Ниви» хочуть організувати пікети, перекривати вулиці.
— Прапор їм усім у руки! Треба було пікетувати раніше…

— …Коли печінка розвалилася, пізно пити «Шаянську»?
— Безумовно. Про наші біди знали ВСІ! Ваша газета неодноразово писала про це, але всі мовчали й нічого не робили. Хай тепер розбираються.

Володимир БАНЯС
http://ukrfootball.in.ua/main-news/top-news-1/1694-2011-10-18-08-50-51


Газета "РІА":
- Нехай, окрім Касанова ще хтось підтвердить цю інформацію про розкол в команді. Цей розкол є хіба що в його голові. Напевно, він вигадав це, щоб якимось чином виправдати свої поступки. А те, що він каже – не про нашу команду. Герасимець з ним розмовляв один раз – тоді, коли забирав документи. Навпаки, події у клубі лише згуртували нас, зробили більш солідарними. Всі, хто хотів піти з команди – пішов. Не сподобалось Белмохтару – він поїхав.

Розкол, наприклад, є в команді «Динамо» Київ – де є чіткий конфлікт між легіонерами та українськими футболістами через заробітні плати.

До середи я вирішив розпустити команду. Ми прийшли на тренування перед грою зі «Сталлю» - нам сказали, що спортивний комплекс «Нива» - не у нашій власності і попросили піти із поля.

А в футбольну лігу Касанов написав, що це футболісти не бажають виходити на поле. Хлопці були готові грати, та їх картки забрали. У суботу, розмовляючи по телефону з президентом Професійної футбольної ліги, Касанов при мені сказав, що команда і тренер не хочуть виходити на гру.

Взагалі, саме клуб не виконує контракт – не платять місяцями зарплати, не забезпечують гравців, тренера житлом. Шибко, Белмохтар, Качур пішли саме через те, що домовленості з ними не виконують.

Ми прийняли рішення – якщо виплатять хоча б зарплату за один місяць, то ми готові дограти чемпіонат. Але з таким керівництвом ми не дограватимемо. Нам не дають грати навіть без грошей! Хто візьме команду, інше керівництво – нехай знають, що дограти ми готові.

А Касанов називає біле «квадратним».

Якщо би не Пилявський із Вороніним – знялися б зі змагань ще весною. Влітку я і ще дванадцять футболістів не хотіли підписувати контракти. Але нам сказали, що команду візьме Порошенко. Ми й повірили. Дарма – лише втратили по півроку футбольної кар’єри. А навздогін мене ще й обвинуватили у розколі команди.

Деяким клубам дійсно вигідно, щоб ми знялись зі змагань – «Севастополю», «Енергетику», «Миколаєву», в яких ми «відібрали» турнірні очки. З іншого боку. Наше зняття зі змагань не вигідні тій самій «Говерлі», знов-таки саме через перетасовки у турнірній таблиці.

Дійсно, наприклад з «Говерли» нам пропонували гроші за вдалу гру із «Севастополем». Але нічого не дали. Крім того, це не «злиття матчів». А в минулому сезоні за програш нам пропонували гроші і з «Чорноморця», і з «Олександрії». Але ми в них вигравали!

Касанов каже, що просто знятись зі змагань і перереєструватись в другу лігу – дешевше. Нісенітниця! Якщо клуб зніметься зі змагань – його не поврнеш, принаймні найближчі років п’ять. Мають пройти всі стадії – від аматорів до професіоналів.

А також, якщо команда далі буде існувати під такою назвою – то доведеться клубу розрахуватись із гравцями, тренерами. А коли б «Ниву» розформували – то ніяких грошей футболістам не дадуть. Немає команди – немає грошей.

Знаєте, бутси в нас є. І свисток в мене є. Грати готові. Якщо будуть люди, які візьмуться за «Ниву» - буде команда і буде футбол.

Антон БУЛГАКОВ
http://vn.20minut.ua/news/10209046

  • Hosted by BestHosting    (с)niva.vn.ua. При использовании любого рода материалов ссылка на сайт niva.vn.ua обязательна.
    Наш электронный адрес niva.vn.ua@gmail.com