Наша електронна адреса: niva.vn.ua@gmail.com


[Добавил Игорек в 27.12.2016 02:34:46]


Фотозвіт "Зустріч керівництва і гравців з вболівальниками" (33 фото, 5 мег.) знаходиться тут

В суботу 24 грудня у Вінниці відбулась непересічна місцева футбольна подія – зустріч керівництва, тренерів, гравців футбольного клубу «Нива» Вінниця з вболівальниками. Остання подібна зустріч відбулась 11 років тому на початку 2006 року в приміщенні Будинку офіцерів і носила яскраво передвиборчій підтекст, адже Микола Форманюк балотувався у мери міста і йому необхідні були голоси. Нині ситуація інша. По-перше, місцем зустрічі вдало обрано затишний театр.По друге, перспективи виборів доволі туманні, а в промові почесного президента Василя Васильовича Вовка майже не було обіцянок, политики і популізму. Ну, хіба що в чергове ми почули про завдання – «перша ліга для «Ниви» вже в цьому сезоні». Але цей максималізм навіть імпонує, адже завжди потрібно прагнути кращого, досягати найвищих цілей. Бьюсь об заклад, що в планах керівництва клуба було запросити на це дійство нового тренера, але щось не склалось. Трішки не вистачило цієї ізюминки на торті суцільних нагороджень і привітань, яких було дуже багато. Керівництво клубу напередодні Нового року з вдячністю відзначило всіх тих, хто допомагав у відродженні професійного футболу, приймав участь у забезпеченні життєдіяльності клубу, підтримував, вболівав і висвітлював яскраві події в СМІ. Мабуть, вперше в історії нашого клубу всі, починаючи від простого вболівальника і закінчуючи почесним президентом, відчули себе командою однодумців. Організатори свята вдало поєднали звіт головного тренера, запитання вболівальників (підчас дуже гострі і неприємні) і відповіді почесного президента, невеличкий концерт, виступи чарівних дівчат і технічних юних футболістів. На жаль представники влади, які були запрошені і нагороджені пам ятними призами, не прийшли на свято.... Але то таке, як каже Маркевич). Ми звикли до такої «уваги»... Не були присутніми і деякі гравці «Ниви», але їм можна пробачити – у них законна відпустка. Натомість ми побачили Когута, Малахова, Колінса, Браславського, Маляренко, Попова, Загалевича, Яськова, Паньковецького, Коломійця, які хоч і не були головними героями цього вечора, але наприкінці вечора зірвали чи найбільші оплески, коли їх викликали на сцену. Сподіваємось, по завершені сезону ми ще раз зустрінемось в цьому залі, де ми будемо вітати головних героїв сезону і відзначати вихід нашої команди до першої ліги!

Отже, пропонуємо вашій увазі найбільш повну версію розшифровки стенограми цього свята від сайту niva.vn.ua
Як це було:

Ведуча:
- Хочу привітати всіх вас на нашому футбольному святі. Цього річ, після чотирирічної перерви, у Вінницю нарешті повернувся професійний футбол. Нехай ця зустріч стане ще одним кроком до зміцнення відродженої команди. Обіцяємо, що сьогодні буде цікаво та спортивно. Бажаємо вам гарного вечора, позитивних емоцій!
Чотири роки поспіль футбольна громада міста і області намагалась знайти спільні вирішення питання відновлення і існування команди. Але тільки цього річ знайшли спільну мову із владою, із футбольними фанами, із вболівальниками, та, саме головне, із футболістами.
«Нива» є правонаступницею славних традицій вінницьких «Локомотива» і «Ниви». Сьогодні ми запрошували на наше свято Михайла Петрова, який був гравцем «Локомотива» 1958 року. Та Павла Касанова, при якому «Нива» приймала участь у єврокубках.
А сьогодні запрошується виконуючий обов язки старшого тренера «Ниви» Юрій Солов єнко, який детальніше поділиться аналізом виступів «Ниви» у першій частині чемпіонату.
У залі стоїть мікрофон і бажаючих прошу задавати питання тренеру.


Юрій Солов єнко(виконуючий обов язки старшого тренера вінницької «Ниви»):
- Добрый вечер, уважаемые любители футбола. Во-первых, хочу поздравить с наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, очень рад видеть вас в этом зале, очень много знакомых лиц. Я вас очень уважаю, это люди, которые всей душой болеют за винницкий футбол.
Я разделю свое выступление на две части. В первой части я буду говорить о проблемах, которые были у нас, которые создавали мы сами. И вторая часть, в которой я буду говорить о положительных вещах и в дальнейшем отвечу на любые вопросы из зала.
Начну с того отрицательного, что произошло за эти полгода. Это не оправдание, а проведенный мною анализ. Поверхностный, поскольку, если углубляться, это займет полтора-два часа. Здесь будет часто звучать слово «время» и все, что я буду говорить, под этим ракурсом.
Самое негативное, что произошло за этих полгода, по моему мнению, это турнирная таблица на сегодняшний день. И команда, и город, и болельщики не заслуживают того места, на котором мы сейчас находимся. И, начиная с таблицы, я буду говорить о том, почему команда сейчас находится на десятом месте.
Первое – то, с чего начиналась команда. То есть, селекция. И все то, о чем я буду говорить, участвовал я. Тренерский штаб, в том числе я, неправильно построил селекцию. Услышав о том, что у нас стоит задача выхода в первую лигу, было потрачено много времени на поиск футболистов высокого уровня. Поверьте, эти футболисты сейчас играют в более высоких лигах. На это ушло приблизительно две недели – просмотр, общение. Я не открою их фамилий, но это и вратарь, и защитник, и крайний защитник, и нападающий. Вы сами понимаете, какая ось была запланирована. Ну, естественно, этих людей у нас нет - они играют в более высоких лигах. Поэтому, время было упущено не в ту сторону, куда нужно было обратить свое внимание. Нужно было быстро перестроиться, обратить внимание на футболистов из первенства области, с которыми я был знаком, последние годы работая в области. И из областных футболистов были выбраны самые лучшие. И большая часть из них представляла наш город в первой части чемпионата второй лиги. К сожалению, к этой когорте местных воспитанников не присоединилось три-четыре хороших футболиста по семейным обстоятельствам, возраст, травмы или просто не сочли нужным поменять свой образ жизни и перейти в профессиональный футбол.
Второе – время. Время, которое было упущено в самой подготовке. Команда, однозначно, не была готова к чемпионату в физическом плане. На это есть объективные причины. Команда создавалась с нуля. Планомерно, поэтапно подготовить команду к чемпионату в течении месяца было нереально. Тренерский штаб просмотрел большое количество игроков. Приезжих, в том числе. Для этого нужно было не заниматься физической подготовкой, а проводить теоретические занятия, контрольные игры. То есть, этот компонент был упущен. В связи с этим в первой части первого круга было потеряно какое-то количество очков. Из-за «времени», из-за того, что команда создавалась быстро, пострадала тактика. Для того, чтобы коллектив воспринял тактику, нужно время, а его не было. Приходилось делать ротацию состава, в том числе, уже после того, как определились с основной обоймой игроков. И выйдя на начало чемпионата, у нас даже не было окончательного стартового состава и по ходу чемпионата у нас продолжались поиски основного состава – вратаря, обороны, полузащиты и нападения. И из-за этого были также потеряны очки. Это не оправдание, это те проблемы, причины, которые я хочу озвучить.
Третье – психология. Тут снова нам не хватило времени. Для того, чтобы создать коллектив, который способен с первой секунды начинать игру и заканчивать игру со свистком арбитра. Так как, вы помните, сколько очков было потеряно на последних секундах матчей. Чтобы подготовить команду психологически, также нужно время. Его было мало.
Четвертое – техника. Для того, чтобы тактика работала, нужна еще и техника. Тут время не при чем. Это уже индивидуальная проблема футболистов. Тактику, психологию и физподготовку можно наверстать, привить. Технику в профессиональном футболе тренер изменить уже не может.
Пятый компонент, из-за которого было потеряно некоторое количество очков – наше искусственное поле. Если вы помните интервью тренера «Николаева», который сказал, что больше не будет играть на искусственных полях, то представьте, как приходилось нашим игрокам, которым приходилось играть через неделю то на искусственном, то на натуральном газоне. А это тоже определенное количество потерянных очков.
Шестое – отсутствие удачи. В моей жизни были моменты, когда бывает так, что вроде бы и соперник сильнее, но тебе сопутствует удача и ты поднимаешься выше и выше. Либо наоборот, когда ты сильнее соперника и ты опускаешься ниже, чем заслуживаешь. В данном случае, мне сложно судить, была ли удача на нашей стороне. Были игры, когда нам откровенно везло, были игры, когда нам и не везло.

Теперь хотелось бы перейти к хорошему.
Первое положительное – это то, что в этом году было положено начало. И это не заслуга тренерского штаба, а всех - болельщиков, функционеров, руководства, федерации футбола… Чтобы разогнать состав поезда, нужно толкнуть паровоз. И все мы его толкнули. Я считаю, что это большой плюс, если абстрагироваться от турнирной таблицы. Дальше нужно набрать скорость!
Второе - команда есть. В количестве 21 игрока. На сегодняшний день уже меньше – я прессе говорил, что лично я по окончании сезона, не дожидаясь назначения главного тренера, расстался с четырьмя игроками. Кто-то по своему желанию, другие по иным причинам. Но в данный момент у нас есть 17 человек состава и около 20 игроков – претендентов.
Третье – есть тренерский и руководящий штаб. И я хочу поблагодарить людей. Которые, на мой взгляд, профессионально работали. Куница Михаил Семенович – наш спортивный директор. Это наш великолепный и высокопрофессиональный докторский штаб. Это Колосов Андрей Васильевич, это Войцеховский Вильям Эдуардович. Это наш тренер-помощник, администратор и начальник команды Трофименко Геннадий Николаевич. Руководство вы знаете – президент клуба и вице-президент. То есть, у нас есть набор, система, которую требует профессиональная лига.
Четвертое – возможно, это беспрецедентный случай в винницком профессиональном футболе за всю его историю, когда из 21 игрока состава, 13 воспитанники местного футбола. Это интересно и для болельщиков и плюс для местных детских футбольных тренеров. Тем более, должен вам напомнить, как правило, 7-8 местных футболистов всегда были в стартовом составе.
Пятое – игры на Кубок, которые провела команда. Я считаю, что молодая команда очень достойно выступила и даже проиграв в 1\16 финала, кстати говоря, полуфиналисту Кубка, достойно выступила в этом матче. Это один из матчей, где тренерский штаб доволен выполнением задания.
Шестое – болельщик и фанат. Я считаю, что это основной плюс в этом полугодии. Мы находимся на третьем месте, с небольшим отрывом от второго и первого места, по посещаемости. Я считаю, что это большое достижение. Я хочу поблагодарить наших искренних болельщиков, я сейчас узнаю в зале людей, которые приходили на футбол, когда я еще был мальчишкой. И они до сих пор болеют этой игрой. Выросло новое поколение фанатов. Им особая благодарность. Легко поддерживать, когда команда выигрывает, а эти люди нас поддерживали и дома и на выезде, когда были и неудачи. Хочу поблагодарить и масс-медиа, которые, оглядываясь на таблицу, имели право нас больше критиковать, но довольно толерантно к нам отнеслись, за что им большая благодарность.

И в концовке, хотелось бы сказать, что наш город, все мы заслуживаем большого футбола! Но я считаю, что к этому мы сможем прийти, когда будут такие составляющие – первое – власти с нами. Второе – капитал, деньги, бизнес. Третье - когда у клуба будет своя собственность – база и стадион. Это путь к большому футболу.
Спасибо, я готов ответить на любые вопросы.

Віталій Шкурак, лідер «Сімейно-культурного сектору»:
- Які плани на міжсезоння. Чи є конкретний план дій? І друге питання, чи можливо буде провести у міжсезоння дружній матч між «Нивою» і вболівальниками?
Юрій Солов єнко:

- На первый вопрос я отвечу так. Об этом будет говорить и президент и это было анонсировано в прессе, что идет поиск главного тренера, пока неизвестно, кто это будет, но на сегодняшний день тренерский штаб продолжает селекционную работу, мы строим план подготовки, команда должна будет собраться 15-20 января. Это планирует старший тренер и нынешний тренерский штаб, но вы должны понимать, что, когда появится новый главный тренер, все это изменится. Если через неделю появится новый главный тренер, он может захотеть собрать команду 5 января или «35 января». Все это висит в воздухе, мы все ждем, когда будет назначение. Но повторюсь, тренерский штаб занимается селекцией, ведется просмотр по компьютеру, по дискам, ведется общение с игроками. Мы вели переговоры с игроками, которых вы уже видели в играх на нашем стадионе. Это игроки, которые подошли бы любому тренеру, который может прийти. Сегодня есть восемь футболистов, которые в любой момент готовы приехать на просмотр по первому нашему вызову. Но вы должны понимать, что, когда придёт новый тренер, он может привести с собой группу игроков на разные позиции.
- Второй вопрос, это небольшая проблема провести этот матч. У болельщиков, фанатов есть номер моего телефона, нашей администрации, вы можете позвонить, и мы обсудим, как лучше это сделать. Когда пройдут все праздники, мы можем выбрать какой-то зал или сыграть на «Химике». Но сразу же говорю, это нужно будет сделать до начала сборов. Когда начнутся сборы, ни о каком дружеском матче речи быть не может. Мы для вас открыты, так как вы этого заслуживаете!


Сергій Кривий, юний вболівальник:
- Юрію Леонідовичу, чому ви не можете стати головним тренером?
(Аплодисменти залу)
Ведуча:
- Дякую, я думаю, що це вже питання до президента клубу.

Семенов Олег:
- Складається враження, що задача – вихід у першу лігу, було поставлено за два тижні до початку чемпіонату. На мій погляд, плани, задачі мали ставитись тоді, коли команда заявлялась весною на КФК. Саме тоді мали проходити відбір та селекція. А у нас постійно «Немає часу, немає часу»… Весною команда знала, що буде план виходу у першу лігу чи це вже в кінці літа – хоп – придумали?

- Здесь вы не правы. Команда знала весной. Здесь я вернусь к началу разговора, что, зная о задаче, которую поставил президент еще весной, я считаю, с моей стороны было ошибочным разговаривать с футболистами высокого уровня, которые, к сожалению, к нам не пришли. Информация была за полгода, что будет поставлена такая высокая задача. К сожалению, селекция не получилась.
- Касательно игроков высокого уровня. С ними велись переговоры, не велись, почему они не в Виннице? Не подошли условия?
- Со всеми ими мной были проведены переговоры по телефону. Люди отнеслись с уважением и пониманием к предложению из Винницы. И если бы сейчас была возможность пригласить их в Винницу, я бы сделал это снова. Это футболисты, с которыми я бы хотел работать. Их мнение, которое я уважаю, как человек, который также когда то поиграл в футбол, такое, что они уважают наше предложение, но хотели бы попробовать себя на более высоком уровне.
- Кто из футболистов на данный момент покинул клуб?
- На данный момент по семейным обстоятельствам покинул клуб Владимир Полищук, также покинули клуб Виталий Заторский, Евгений Ключик, а также Михаил Костенко.
- Слухи ходят, что Кулинич ушел из команды…
- Нет, Кулинич не ушел.
- Все игроки, которые остались – на контрактах?
- Да

Ведуча:
- Дякуємо Юрію Леонідовичу і запрошуємо до слова почесного президента вінницької «Ниви» Василя Васильовича Вовка.

В.В.Вовк: (почесний президент вінницької «Ниви»)
- Добрий вечір! В першу чергу, Вікторія зробила мені зауваження, що дрес-код не відповідає статусу вечора. Я вибачаюсь, я з дороги, щойно приїхав з Києва. Костюм залишився у Києві. Якби було навпаки – теж було б не дуже добре))
- Вітаю всіх з наступаючими святами! Бажаю, щоб ваші домівки оточувало добро, а ви і ваші близькі були завжди здоровими!
Щодо нашої сьогоднішньої теми, я думаю, що потрібно поступово і конкретно висвітлити питання, які живуть у залі, щоб не було так, що ми будемо говорити про все, окрім наболілого.
З самого початку ставилось завдання виходу у першу лігу. І це завдання на сьогодні є! Коли говорять, що немає часу, немає футболістів, не вистачає ще чогось, я вам скажу, на сьогодні все є! Відсутні тільки (вгадайте що). Кошти. Більш того, нажаль, ми повинні визнати, що все-таки, ми направили листи Президенту України, прем єр-міністру України, 12 народним депутатам України з Вінниччини. Ще час є, якщо брати до уваги місячний термін, відповідей ми ще не отримали, але я розумію суть цих відповідей. «Нива» є клуб, товариство з обмеженою відповідальністю, якому влада допомагати не може, але ми не просимо грошей, ми просимо іншого. І коли хтось мені написав – «що ж ви хочете від влади?». Я скажу – погляду! Доброго погляду в нашу сторону. І все. Я думаю, ви розумієте, про що іде мова. Доброго погляду нам потрібно і все! Ми повинні грати на центральному міському стадіоні і тренуватися там два-три рази на неділю. І це питання ми поставили, але там грають всі, кому не лінь, тільки нам заборонили там тренуватись, тому що ніби то ми можемо зіпсувати поле. Я думаю, що це не приймається ніяким чином і це одне з питань нашої діяльності у другому колі.

Щодо тренерського штабу. Я дякую всім вінничанам, які добрим поглядом до нас повертався. Хто всією душею до нас відноситься не відкидаючи при цьому критику. Ні в якому разі без неї не буде руху вперед. Я вдячний і Юрію Солов єнку і всьому тренерському штабу, я вдячний федерації футболу вінницької області, як нас завжди підтримувала і підтримує. Я вдячний всім структурам, посадовим особам і простим людям, які підтримали відродження професіонального футболу у Вінниці. Дійсно, велика справа зроблена стосовно того, що цей потяг поставлено на рейки. Ми його чуть просунули. Але тільки чуть. Я хотів би відповідально заявити, що якщо ми підемо (і прошу чіплятись за мої слова) якщо ми підемо далі у друге коло, то підемо із одним завданням – потрапити у першу лігу. І це абсолютно нормальне завдання, тому що я за цей рік вивчив те, що не знав – у першій і другій лізі команди практично рівні. Там велике значення мають навколофутбольні питання. Ми ними мало займались. І я визнаю, що ми і ними будемо займатись. Думайте, що хочете. І у нас є всі можливості завершити цей чемпіонат на призових місцях, або на четвертому місці, яке дає право на перехідний матч з командою першої ліги. Це завдання стояло, стоїть і буде стояти! Нажаль, сьогодні питання впирається лише в одне. Відсутність відповідного фінансування. Намає проблем з футболістами. Є футболісти, які готові грати за «Ниву». Я повернусь до питання, на яке не повно відповів Солов єнко. Ті, футболісти, з якими ми вели переговори – це футболісти «Динамо-2». Цю команду керівництво «Динамо» розпустило навесні і ми з ними, я особисто, зустрічався. І я скажу де вони. Один грає у Польщі – в самій високій категорії. Один в Казахстані. Ще один в Чехії. А це не слабенькі чемпіонати. І два – за клуби першої ліги. Вони із задоволенням прийшли б до нас, але з «Динамо» їхати у Вінницю. Навіть до гарних, чудових людей… Обєктивності заради, я їх позицію зрозумів. Я на сьогодні хотів би запевнити вас у тому, що найближчим часом. А наступна зустріч у мене запланована на вівторок, буде визначена ситуація з тренерським штабом, який заявив, що вже готовий вести «Ниву» у першу лігу. І з футболістами ми визначимось – то невелика проблема, тому що у нас вже є круг футболістів, з якими ми працюємо і можемо говорити про підписання контрактів. Я хотів би сказати, що у нас всі футболісти на контрактах. У нас всі футболісти з трудовими книжками і всі вони платять податки. Я хотів би завершити свій маленький виступ на хорошій ноті і сказати вам, що все буде добре. Я сподіваюсь на це разом з вами, але сказати на сьогоднішній день, яким чином ми будемо рухатись далі, які задачі будемо виконувати, я не можу. Я з тренерським штабом домовлюсь. Чи зможу я знайти фінансування, чи зможу я знайти тих людей, які у першому колі дали кошти (це не вінничани). Від вінничан мізерні суми. Це кияни, які мають гроші і просили не оприлюднювати ї імена. На сьогодні на друге коло я працюю над тим, щоб знайти ще таких людей. Під своє і мя. Тому що у нас все прозоро – є клуб, є бухгалтерія і є фонд підтримки вінницького футболу, де відслідковуються всі проплати. Немає там ніяких розкрадань, до яких звикли і по яких судять і по нинішньому клубу. Немає там що красти! Я вірю, що ми підемо далі, я вірю, що ми наступного літа будемо святкувати у цьому залі. Дай Бог! Вихід команди у першу лігу. На цьому, дозвольте закінчити, дякую!

Ведуча:
- Чи задовільнила Олега відповідь почесного президента стосовно тренерського складу?
В.В.Вовк:
- Я вам скажу, що не складно знайти тренера. Не такий від вже і дорогий зараз ринок тренерів і футболістів. Як то кажуть, пропозиція набагато випереджає попит. Я назву кілька прізвищ, з якими велись перемовини і з якими ще ведуться. Це Пятенко, це Бузнік.

Вигук з залу:
- Чому не Солов нко?
В.В.Вовк:
- Якщо Юрій зараз вийде на сцену і скаже, що веде команду у першу лігу, назве умови, які для цього потрібні, давайте залишимо Солов єнка.

Вигук з залу:
- Он футболистам каждому в голову не влезет. Видно, как он нервничает, он больше всех переживает за винницкий футбол! Зачем искать тренера из Киева, Донецка, если есть наш замечательный винницкий тренер…
В.В.Вовк:
- Ви можете стати на моє місце і обирати тренера.


Віталій Тарасенко:
- Вас, как президента клуба, не насторожило то, что команда все-таки пошла за тренером. Поддержала его? Зачем Виннице приезжий?
В.В.Вовк:
- А я прийняв таке рішення. Ви можете мені в чомусь заперечити? Я прийняв! Тому що я знаю, хто може виконати таке завдання!
Віталій Тарасенко:
- За что, за те же деньги?
В.В.Вовк:
- Та при чому тут гроші? Я ще раз кажу – я відповідаю за ціль, яку поставлено. Якщо не буде умов для виконання цієї цілі, команди не буде у наступному колі.


Вячеслав Довгань. Пенсіонер.
- К тренеру и игрокам у нас нет претензий. У нас есть претензии к руководству города и области. Скажите пожалуйста, где мер города?
Ведуча:
- Спасибо, нажаль…
Вячеслав Довгань
- «Спасибо, нажаль» у нас так всегда.
Ведуча:
- Ми всіх представників влади запрошували. Представників міського комітету фізичної культури, начальника облспортуправління, але ви бачите як і хто повернувся до нашого футболу обличчям.
В.В.Вовк:
- Ми їх не тільки запросили, ми їх нагородили..
Вячеслав Довгань
- Вот за кого нам стыдно. За руководство города и области. И мы …
(Бурные аплодисменты)
…имея таких три кита, «Рошен», «Немиров», агрокомплекс… И не иметь команды – это стыдно смотреть в глаза людям и себе. Как так можно?
В.В.Вовк:
- Я розумію вас, підтримую вашу позицію. Але хочу заявити, що не маю намірів іти на конфлікт з керівництвом області і міста. Як , так є… якщо вони повернуться до нас обличчям, допоможуть поглядом – добре. Ні – то буде на їх совісті і на ваших очах і вашій свідомості.
Вячеслав Довгань
- Мы все прекрасно понимаем, что юлим. Не будет финансирования - не будет команды. Кто пойдет играть за копейки? И вы прекрасно это знаете, тем более, что вы финансируете. Кировоградская область имеет две команды в высшей лиге. А мы никак не можем выкарабкаться.
В.В.Вовк:
- Ви ставите правильні питання, але я не представляю владу. Ні міську, ні обласну, ні, навіть, районну.
Вячеслав Довгань
- Так зачем все это…
В.В.Вовк:
- Мене запросили сюди любителі футболу, фанати і попросили очолити цей процес. Я його очолив і веду, настільки можу. У кожного є своє бачення стосовно головного тренера, гравців, а хтось повинен приймати рішення один. Інакше толку не буде. Тому, вибачте, я сьогодні приймаю рішення, які будуть озвучені для вас.
Вячеслав Довгань
- Мы не хотим вас обидеть, но поймите. Если не будет поддержки города и области, то о какой первой лиге м можем мечтать?
В.В.Вовк:
- На сьогодні ми «мечтаем»…
Вячеслав Довгань
- Мечтать не вредно. Но мы, старшее поколение, помним игры на Кубок Кубков, высшую лигу и помним Дворкиса, который был мером. А у нас сейчас мер – ни себе, ни людям. У нас сейчас из Винницы Президент, Премьер-министр, 12 депутатов. И что дальше? Все думают только про свой карман.
Ведуча:
- Тому Василь Васильович і каже, що необхідно, щоб влада хоча б подивилась у наш бік.
Вячеслав Довгань:
- Наша влада сліпа і глуха.

Дмитро. Представник фанатського сектору.
- Я хочу висловитись стосовно нового тренера. Я, як представник фанатського сектору, скажу, що перед початком сезону були певні задачі. Люди взялися, обіцяли, що виконають, після кожної поразки вони брали на себе відповідальність за результат. Результат не мінявся, то потрібно міняти людей, які зможуть поміняти результат. Тому, Юра, вибачаюсь, що не по батькові, для нас хороша людина, не чужа, яка іде з клубом і не залишає його у важкі часи. За це ми йому вдячні. Але потрібен кваліфікований тренер, з більшим досвідом, який зможе допомогти нашій команді здобувати кращі результати. Це наша позиція.

Вболівальник. Не назвався:
- З повагою відношуся до вас, але люди прийшли сюди, в основном, узнати, хто буде тренер і щодо поповнення в команді. Ви не готові, на сьогоднішній день, наскільки я зрозумів…
В.В.Вовк:
- Так, ми не готові назвати кінцевий тренерський склад і гравців на другу частину чемпіонату.
Вболівальник:
- Хто займається зараз селекцією?
В.В.Вовк:
- Селекцією займається весь тренерський штаб і навіть лікарі.
Вболівальник:
- Так от. Я можу вам рекомендувати з «Кременя» Сторчоуса і Кошадзе. З ними треба поговорити. Я дивився усі команди з якими ми грали і вибирав гравців.
В.В.Вовк:
- Ці фамілії на слуху і наш спортивний директор про них знає.

Игорек (niva.vn.ua):
- Василь Васильович, багато років поспіль керівництво «Ниви» ходить з простягнутою рукою до спонсорів і представників влади. Чи не варто, як то кажуть, «не просити рибу, а навчитись самим ловити рибу», тобто, самим заробляти гроші. Створити бізнесскладову під маркою клубу, наприклад, це може бути агрофірма «Нива», яка буде заробляти гроші і частину з них перераховувати на стабільне існування команди.
В.В.Вовк:
- Звичайно! Так і має бути. Це має бути прибуткова організація, яка має заробляти і платити зарплати тренерам і футболістам. Зараз, нажаль, очікувати великі суми від глядачів складно. Тому продаємо білети не надто дорого і все це розписано по бухгалтерії. Але ми до цього ідем. І знаєте. Інколи випадок робить історію. Я розумію, що чекати дива складно. Але ми над цим будемо працювати. Це схема, яка є прозорою і перспективною. Але, нажаль, цієї бізнесскладової у нас немає.

Людмила Стаcюк. Фінінсовий директор.
- З наступаючим новим роком. Дуже хочеться подякувати всім, тому що тут зібрались небайдужі. Але я хочу сказати, що все, що зроблено – завдяки зусиллям Василя Васильовича Вовка, який взяв на себе непосильну ношу. Є маленькі допомоги від інших і кожна з них важлива. Але те, з чим я читаю у переписках на сайтах вболівальників, як всі переймаються фінансовим становищем, як допомогти футболістам, можете зареєструвати свою громадську організацію, будь ласка! Будь-яка допомога буде вашим внеском у розвиток футболу. І навіть кожен куплений квиточок – це внесок у успіхи команди.


Далі у програмі свята були виступи дівчат чар-лідерів, нагородження дипломами і футболками з емблемою «Ниви» всіх причетних до відродження і підтримки команди. Наприклад, за проведення онлайн-трансляцій були нагороджені Сашко і Богдан Токарі, свою справедливу відзнаку отримав Віталій Шкурак, один з лідерів створеного «Культурно-сімейного сектору».
Віталій Шкурак, лідер «Сімейно-культурного сектору»:
- Я хочу подякувати Василю Васильовичу за те, що він став «ближче до людей», бо у нас давно такого не було. Був Олег Караванський, який був з ваших країв - з Шаргородщини. От якби ви з ним обєдналися. Але то вже історія. Тому хочеться подякувати вам.

Також свої нагороди отримали і представники фан-сектору, які активно підтримували команду в усіх домашніх і виїзних іграх:
Дмитро. Представник фанатського сектору:
- Хочу подякувати всім від вболівальницького серця, всім, хто іде зі мною пліч о пліч. Ми робимо все це не для цих нагород. Наш клуб – це частина життя, яку неможливо викинути. Тому дякую всім, хто приєднався до відродження клуба. Ми безмежно вдячні керівництву, гравцям, всім присутнім, що ми маємо змогу переглядати ігри нашої команди! Я хочу подякувати і свої дружині, адже той банер, який ми бачимо, це її ідея і виконання.

Далі були відзначені безліч інших людей, які допомагали. Наприклад, Олексій Мироненко («Бастіон»), Олексій Любасюк, директор підприємства, яке займалося перевезенням наших футболістів. Заступника начальника відділу національної поліції Олексія Маркітана, який опікувався забезпеченням громадського порядку на матчах «Ниви». Олександара Мудрого, генерального директора «Конекс», який допомагав наповнювати аптечку клубу. Директору СК «Нива» Олегу Терлецькому за надання у користування інфраструктури комплексу. А також багато-багато інших, які допомагали і, сподіваюсь, надалі будуть допомагати «Ниві».

Далі на сцену вийшли юні представники футбольної школи «Блохіна і Бєланова», які показали техніку роботи з м ячем. Після цього відбулось нагородження представників преси, які на протязі сезону висвітлювали великий футбол у засобах інформації. Це Павло Щербаков із своїм проектом групою «Ниви» вКонтакті, Віталію Мєльнику, який створив офіційний сайт «Ниви». Цікаво, що не забули і про мене, теж нагородивши дипломом і футболкою із логотипом «Ниви». Дякую, приємно. Це вперше за 13 років роботи над сайтом вболівальників) Також не залишився без відзнаки Артур Колєснік, завдяки якому ми бачили відеоогляди матчів «Ниви». Заслуженио був відзначений і прес-аташе клубу Михайло Шафір. А також редактор щотижневика «Вболівальник» Олег Федченко, видання якого чотири роки поспіль виходило з надписом «Повернемо Вінниці футбол». І так далі… Людей, які підтримували «Ниву», дуже багато…

Далі співав Ігор Юрковський… Дякувати Богу, тільки дві пісні.)


Далі на сцену піднявся віце-президент вінницької «Ниви» Вадим Кудіяров.
- Я хочу подякувати ультрас, з якими ми багато років водили ці «хороводи», вимагаючи уваги від влади. Хочу подякувати Ігорю Пущалу, який на протязі багатьох років вів сайт вболівальників, підтримуючи «Ниву». І, дійсно, хочеться привітати людину, яка дійсно зробила багато, для нашої справи. Яка знайшла фінансування і взяла на себе цю непосильну ношу. Василь Васильович, дякую вам!

…і знову нагородження. На цей раз на сцену вийшли усі, хто забезпечував життєдіяльність клубу. Спочатку на сцену вийшла керівник фінансового відділу Людмила Стасюк, волонтер Наталя Шевчук, директор СФК «Нива» Сергій Мартиновський, виконуючий обов язки старшого тренера Юрій Солов єнко, начальник служби безпеки Олександр Молчанюк, тренер воротарів Микола Загоруйко, найкращий адмміністратор за всі часи Генадій Трофименко. Фізіотерапевт команди Андрій Колосов і лікар команди Вільям Войцеховський. Спортивний директор, який у змозі вирішити майже усі питання, Михайло Куниця. Не забули згадати теплим словом і Тетяну Вовк.

Далі був виступ чар лідерів, після якого на сцену запросили представників влади… але ніхто не вийшов.


Від обласної футбольної влади на сцену вийшли виконавчий директор Михайло Прозоровський, і заступник голови Ігор Павленко, також оплесками зустріли

голову робочої групи з відродження головної команди міста Вінниця Ігоря Гатауліна:
- Уважаемые друзья, хочу поздравить вас с Новым годом, крепкого здоровья вам и счастья в жизни. Что мне хотелось бы сказать… Четыре года застоя, борьбы, попыток, требований. И я благодарен всем болельщикам, которые присутствуют в этом зале. Они были катализатором, они постоянно тревожили, говорили, требовали, ходили к губернатору, меру. И если бы не их настойчивость, нам сложно было бы сделать первые шаги. Так получилось, что я возглавил рабочую группу и при первой встрече и глава областной администрации на первой же встрече сказал нам, что «Я вас буду поддерживать, но, извините, денег не дам». Хотелось бы, чтобы эта поддержка была ощутимее. Но если говорить откровенно и объективно, местные власти в меньшей степени профессиональный клуб, в большей степени детский футбол, развитие футбола поддерживают, из бюджета выделяются средства. Детско-юношеский футбол, ветеранский футбол и последние три месяца мы активно поддерживали три футбольные команды из зоны АТО, которые принимали участие в чемпионате Украины. Если говорить о поддержке профессионального футбола, мы с Сергеем Филипповичем в свое время имели непосредственное отношение к развитию клуба, созданию профессиональной команды и вместе с вами мы добивались успехов, о которых вы знаете. Мне сейчас хотелось бы помечтать и подставляя плечо вам, Василий Васильевич и думая о вас, уважаемые болельщики, я вам приведу такой пример, когда был тяжелый период в донецком «Шахтере» после трагической смерти его президента Брагина, когда существование клуба висело на волоске. И тогда нашелся такой человек - Ринат Ахметов, который взялся за клуб и сказал: «Я сделаю из Шахтера хороший европейский клуб». Так и случилось. К сожалению, у нас нет такого человека, как Ринат Леонидович, но у нас есть такой, как Василий Васильевич Вовк. И нам приятно, что этот человек развивает, вкладывает душу, сердце и финансы. И я думаю, что, постепенно, подставляя вам плечо, мы достигнем хороших футбольных результатов на футбольной карте Украины.

Сергій Татусяк:
- Високоповажний наш друже Василь Васильович Вовк, президент клубу «Нива» Вінниця, звертаюсь до вас, як до колеги. Я розумію, яку ви ношу взяли на плечі, адже сам десять років був біля керма «Ниви». Вадим Кудіяров, я тобі дякую, як другу. Шановні наші вболівальники, ви завжди були рушійною силою у вінницькому футболі. Шановні футболісти, дякую вам за ту роботу, яку ви провели у першому колі. Юра Солов єнко, ти виріс у мене на очах, як гравець, сьогодні ти мене вразив. Як тренер, як людина, яка повністю обізнана у футболі і володіє ситуацією в клубі. Що мені сподобалось. Що є старт. Що цей поїзд рушив. Він важко формувався, але він сьогодні у дорозі. Надзвичайно складно говорити про цю ситуацію – душа і серце розривається що ми не можемо сьогодні стати на той рівень, який задовільнив би глядачів, футболістів. Нажаль, війна на сході, є багато економічних проблем. Дійсно, підтримка Валерія Коровія на старті була важливою. Але далі ми повинні рухатись у іншому форматі. Який він? На самому старті я говорив, що вірю в іноземних інвесторів, які прийдуть до нас. На жаль, не складається –інвестор уходить з України. Але ми мусимо вижити. Ми мусимо пройти друге коло. Василь Васильович так категорично поставив мету – перша ліга. І футболісти і вболівальники повинні розуміти. Як би не було важко – ми повинні іти до цієї мети. А сьогодні нам необхідно обєднувати зусилля по краплині того бажання, яке панувало сьогодні у залі. Ми повинні це донести до жителів області, до керівників агроформувань, бізнесменів, виробничників, яких називали сьогодні вболівальники. Я вірю, що настане світлий день для вінницького футболу! Я вірю, що в єдності наша сила і бажаю всім здоров я, щастя, наснаги на подальший розвиток вінницького футболу. Нехай береже вас Бог!

Насамкінець на сцену вийшли присутні футболісти, яких також привітали білими футболками) (Отже, у «Ниви» з явився ще один комплект футболок)) а також заключне слово взяв Василь Васильович Вовк:
- Я тепер вже буду більш оптимістичним – побачив хлопців – живі здорові. Я хочу ще раз подякувати цим хлопцям, тренерському штабу, колегам з наглядової ради, які виступали перед цим. Всім представникам організацій і підприємств, а також громадянам Вінниці, за те що ви підтримуєте цих хлопців. Я думаю, що після цієї зустрічі ця підтримка буде ще більшою. Я хотів би привітати цих хлопців з наступаючим Новим Роком і побажати їм спортивних досягнень, про які вони навіть сьогодні не мріють. Цим хлопцям важко повірити, що через два – три роки вони можуть бути у вищій лізі. Але я відкрию секрет, що і це не така вже й захмарна мрія!

Игорек
niva.vn.ua[Добавил Игорек в 19.12.2016 14:28:22]


Незабаром зустріч з вболівальниками «Ниви-В»!

В суботу, 24 грудня, відбудеться зустріч керівників і гравців «Ниви-В» з вболівальниками.
Захід пройде в театрі імені Садовського. Початок – о 16.30. Вхід – вільний.

Прихильники вінницького футболу зможуть задати запитання гравцям, в.о. старшого тренера Юрію Солов’єнко, почесному президенту клубу Василю Вовку. Ви зможете дати власні оцінки, дізнаєтеся про перспективи і плани нашої команди. Нагородять осіб (ветеранів футболу, вболівальників, журналістів, партнерів команди), які зробили найбільший внесок у відродження професійного футболу.

Запрошуємо на зустріч з командою цілими родинами, дітей і жінок чекають приємні сюрпризи. Обіцяємо, що захід буде цікавим для всіх і допоможе «Ниві-В» виконати поставлену мету – вийти до першої ліги!

Детальніше про зустріч розповів спортивний директор «Ниви-В» Михайло Куниця:

– Вболівальники – невід’ємна частина нашого колективу. Нагадаю, за відвідуваністю «Нива-В» посідає третю сходинку в другій лізі чемпіонату України. Відігравши перше коло, ми маємо відзвітувати перед ними, розповісти про наші досягнення і невдачі. Вболівальники дуже хвилюються за команду. Тому така зустріч є необхідною, щоб ми могли один одному подивитися в очі і намітити ти подальші шляхи для виправлення помилок і покращення результатів.

– Михайле Семеновичу, клуб вже підписав новачків?
– Ми маємо список з потенційних кандидатів, які бажають грати за «Ниву-В». Але, щоб вирішувати це питання, потрібен головний тренер. Саме він підбиратиме виконавців під свою модель гри. Тому активна селекція і комплектування команди почнеться лише після призначення головного тренера.

– На зустрічі з вболівальниками будуть присутні всі гравці «Ниви-В»?
– Майже всі. Форвард Денис Бобович нещодавно переніс операцію. Тому йому доцільніше побути вдома, а не на такому заході. Окрім гравців, будуть присутні всі керівники клубу і тренерський штаб. Присутні зможуть поставити їм запитання.


Прес-служба СФК «Нива-В»[Добавил Игорек в 19.12.2016 13:08:07]
Завершилось голосування відвідувачів сайту niva.va.ua, яке визначило переможців у номінації:

"Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року",
яке обєднувало в собі відповіді на те, хто ж стане кращим у номінаціях

"Кращий воротар вінницької "Ниви" 2016 року"
"Кращий захисник вінницької "Ниви" 2016 року",
"Кращий півзахисник вінницької "Ниви" 2016 року",
"Кращий нападник вінницької "Ниви" 2016 року"

а також окремо ми голосували в номінації
"Найперспективніший гравець вінницької "Ниви""


Декілька слів про те, як проходило голосування.
Заради обєктивності, щоб запобігти накручуванню голосів, голосувати могли тільки відвідувачі нашого сайту, які пишуть на "Гостьовій". Цим правом скористувались 17 людей, які і визначили переможців.
Це Riod, ANDR, VitaSh, Виталий Александрович, YaroslavH, Доктор Лимон, Игорек, Леонид, Игорь, Тихий, Жено, АМИД, Вован, Саша, skynet69, Bogdan-NV, nivalex . Велика подяка їм за це!

В номінації "Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року" кожен з голосуючих мав проставити всім гравцям бали - починаючи від "5" і так далі до "25" балів найкращому!
Окремо ми голосували за десятку найперспективніших гравців, на яких покладаємо найбільші надії у майбутньому. Тут необхідно було розташувати бали десятом гравцям, починаючи від "1" і до "10" найкращому.

Тепер про результати:
Найкращим гравцем осінньої частини чемпіонату із званням "Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року" став Нгаха Колінз, який набрав 417 балів!
Друге місце зайняв Ярослав Браславський, який набрав 377 балів і лише на два бали випередив Артема Кулініча. Цей невеличкий відрив підтверджує те, що важливим був кожен голос, кожен бал, відданий за гравця!
Саме так і виглядає трійка найкращих. А повний список можна подивитись нижче. При чому, згідно рейтингу, основний склад "Ниви" мав би виглядати за схемою 1-3-3-3-1.
Кулініч - Борячук, Момотенко, Іоша - Колінз, Загалевич, Коломієць - Поліщук, Маляренко, Бобович - Браславський.

"Кращий гравець вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Нгаха Колінс –417

2.Браславський Ярослав –377
3.Кулініч Артем –375

4.Бобович Денис –337
5.Поліщук Володимир –318
6.Борячук Олександр –312
7.Загалевич Дмитро –291
8.Маляренко Ігор –290
9.Момотенко Дмитро –281
10.Іоша Олександр –253
11.Коломієць Сергій – 250

12.Попов Дмитро – 248
13.Паньковецький Євгеній – 230
14.Яськов Максим –219
15.Когут Владислав –218
16.Бабійчук Максим –199
17.Ключик Євгеній –170
18.Заторський Віталій – 139
19.Малахов Максим –112
20.Костенко Михайло – 111
21.Сослюк Євгеній – 90

Завдяки цьому рейтингу ми дізнались найкращих у всіх ланках.

"Кращий воротар вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Кулініч Артем –375
2.Бабійчук Максим –199
3.Сослюк Євгеній – 90

"Кращий захисник вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Борячук Олександр –312
2.Момотенко Дмитро –281
3.Іоша Олександр –253
4.Попов Дмитро – 248
5.Когут Владислав –218
6.Заторський Віталій – 139
7.Малахов Максим –112

"Кращий півзахисник вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Нгаха Колінс –417
2.Загалевич Дмитро –291
3.Коломієць Сергій – 250
4.Паньковецький Євгеній – 230
5.Ключик Євгеній –170

"Кращий нападник вінницької "Ниви" 2016 року"
1.Браславський Ярослав –377
2.Бобович Денис –337
3.Поліщук Володимир –318
4.Маляренко Ігор –290
5.Яськов Максим –219
6.Костенко Михайло – 111

Окремо ми визначались у номінації "Найперспективніший гравець вінницької "Ниви" 2016 року" Ця номінація - велика відповідальність перед переможцями, адже саме на них вболівальники покладають найбільші надії у майбутньому.

Тут слід відзначити відразу чотири гравці, які суттєво відірвалися від інших претендентів. Це переможець Денис Бобович, а також трійка найближчих переслідувачів - Максим Яськов, Артем Кулініч та Дмитро Загалевич.
В цілому, рейтинг виглядає так. Цікаво, що без балів не залишився жоден гравець, навіть досвіччений Нгаха Колінс.

1.Бобович Денис – 128

2.Яськов Максим –119
3.Кулініч Артем – 118
4.Загалевич Дмитро – 113

5.Коломієць Сергій – 55
6.Когут Владислав – 52
6.Паньковецький Євгеній – 52
7.Іоша Олександр – 44
8.Бабійчук Максим - 42
9.Борячук Олександр - 27
10.Попов Дмитро – 24

11.Костенко Михайло –21
12.Сослюк Євгеній – 14
12.Ключик Євгеній – 14
13.Заторський Віталій – 11
14.Нгаха Колінс – 10
15.Маляренко Ігор - 8
16.Малахов Максим – 5
16.Момотенко Дмитро – 5
17.Браславський Ярослав - 2
18.Поліщук Володимир - 1

Умовну "Золоту бутсу" другого півріччя 2016 року
заслужив Ярослав Браславський, який забив 7 голів в чемпіонаті і 4 голи в товариських іграх.
Друге місце в цьому бомбардирському суперництві займає Денис Бобович, який забив 5 голів в чемпіонаті, 1 в кубку України і 2 голи в товариських іграх.
Третьє місце у капітана команди Нгахи Колінса, який забив три голи в чемпіонаті, один в Кубку України і три голи в товариських іграх.

В завершення, необхідно нагадати, що це лише пів шляху, пів сезону. Основні оцінки, вручення нагород від вболівальників будуть по завершенні чемпіонату! Одразу після останнього домашнього матчу.

Подробиці голосування можна переглянути тут:
http://www.niva.vn.ua/competition_2016.php


[Добавил Игорек в 05.12.2016 18:42:21]

Керівництво вінницької «Ниви» в особі Василя Васильовича Вовка проінформувало вболівальників про останні новини селекційної роботи, пошуки тренера, а також забезпечення фінансовою підтримкою на 2017 рік.

Пряма мова від Василя Вовка:
« - Зимова перерва дозволяє більш продуктивно проводити роботу, в першу чергу, щодо проведення сепарації складу команди для подальших селекційних процедур. На сьогодні маємо повідомити, що за СФК "Нива-В" у другому колі не будуть грати: Костенко Михайло, Заторський Віталій, Ключик Євгеній, Поліщук Володимир (Це його прохання, й обставини ми визнали об'єктивними.). Найближчим часом буде прийнято рішення щодо можливості продовження співпраці з іще 4-6 футболістами.»

Статистичні дані гравців, з якими «Нива» розірвала контракти у зимове міжсезоння:

№7 Поліщук - Провів 16 ігор (1203 хвилин), забив 1 гол, виходив в стартовому складі 11 раз, виходив на заміну 4 рази, отримав 3 жовті картки.
№2 Заторський - Провів 7 ігор (364 хвилини), не забивав, виходив в стартовому складі 4 рази, виходив на заміну 3 рази, жовтих карток не отримував.
№34 Ключик - Провів 7 ігор (328 хвилин), не забивав, виходив в стартовому складі 5 разів, виходив на заміну 2 рази, отримав 1 жовту картку.
№12 Костенко - Провів 4 гри (77 хвилин), не забивав, виходив в стартовому складі 1 раз, виходив на заміну 3 рази, жовтих карток не отримував.


Також офіційний сайт вінницької «Ниви» оприлюднив досить тривожну інформацію від почесного президента футбольного клубу «Нива-В» Василя Вовка стосовно фінансового стану клубу:

Подальше існування «Ниви» – під загрозою
«– У грудні 2016 року буде встановлювитись можливість виконання задекларованих обіцянок деякими членами робочої групи з відродження професіонального футболу Вінниччини, а також офіційна й людська позиція щодо подальшого існування клубу органів влади, місцевого самоврядування та їх керівництва.

Нами направлені звернення про підтримку до Президента України П. Порошенка, премєр-міністра України В. Гройсмана, народних депутатів України С. Березенка, В. Бондара, О. Гереги, Р. Демчака, О. Домбровського, Г. Заболотного, С. Кудлаєнка, М. Кучера, А. Матвієнка, І. Мельничука, О. Присяжнюка, П. Юрчишина, для яких не повинна бути байдужою доля єдиного професіонального клубу Вінниччини - краю, що, безперечно, є особливим для них і їхніх родин.

Уже в цьому році громадськість буде поінформовано про подальші форму й формат діяльності клубу, чи про початок звільнення його працівників у звязку з неможливістю гідно представляти рідний край у всеукраїнських змаганнях.»

Прес-служба СФК «Нива-В»
http://www.niva-v.com.ua/[Добавил Игорек в 22.11.2016 12:47:35]


Звернення президента вінницької «Ниви» В. В. Вовка до вболівальників. Підсумки і плани на майбутнє.

- Шановні друзі! Завершився круг чемпіонату з футболу у другій лізі. Тільки що завершилась зустріч керівництва клубу з футболістами і тренерами, яка пройшла у дружній обстановці. Ми привітали одне одного з тим, що почали рухати вінницький футбол у сторону великого професіоналізму. І хотів би зазначити, що на сьогодні завдання для футбольного клубу «Нива» залишається тим, яке було поставлено на старті сезону, а саме, підвищення у класі. Звичайно, у нас зараз не надто добра турнірна ситуація, але сьогодні ми окреслили ті моменти, які ми повинні закрити для того, щоб потужно виступити у другому колі все-таки прийти до завітної цілі, завітної мети – це участь в наступному футбольному році у першій лізі чемпіонату України. І на цьому ми зупинятись не збираємось. Така у нас позиція. Хоча, ми розуміємо, що життя в Україні надто складне і все може бути. Тому, хочеться вірити, що все буде добре.

- Наразі розглядається шість кандидатур, які пройшли Прем єр-лігу. Які виступали в свій час, в тому числі, за клуби Вінниччини. Це потужні тренери. Це тренери з іменами. Тренери, які мають саму вищу ліцензію. Але, нажаль, поки сьогодні не прийнято рішення, я розголосити їх прізвища не можу.

- Тренерський штаб разом з в.о. старшого тренера «Ниви» Юрієм Солов єнко буде збережено, лише можуть додати нового керманича (не виключено, з помічником). А ось з гравцями ситуація ще повною мірою не визначена – можливо, деякі в міжсезоння шукатимуть нову команду. Поки що всі футболісти «Ниви-В» йдуть у двомісячну відпустку.

- Ми плануємо в середині грудня зібрати знову наших хлопців, провести невеличкий турнір з міні-футболу, розділивши команду на 4-5 команд. І зустрітись з вболівальниками. Підготуватись до цієї зустрічі. Можливо, у нас будуть якісь результати перемовин з головним тренером. Можливо, у нас будуть якісь нові футболісти під виконання завдання. Можливо, будуть інші новації, які б ми хотіли довести до вболівальників і хотіли б почути від вболівальників їх думки, їх бачення, їх прогнози і їх претензії, або пропозиції до нас. Я думаю, що ми це зробимо в одному з багатомісних залів міста Вінниці і сподіваємось на повний зал і дружню обстановку.

- Окрім того, відправляємо листи Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу і Прем'єр-міністру України Гройсману Володимиру Борисовичу з пропозицією підтримати професіональний футбол Вінниччини, яка дала їм шлях у велику політику і не має бути чужою!

Игорек
За матеріалами офіційного сайту вінницької «Ниви»
http://www.niva-v.com.ua/[Добавил Игорек в 21.11.2016 00:36:03]

Жовта картка: Хохлов Вадим 55 хв., Загалевич Дмитро (90+4 хв.)

"Суднобудівник" Миколаїв:
Дмитроченко Вадим, Мячин Віталій, Барський Владислав, Хохлов Вадим, Невкритий Андрій, Чаус Констянтин, Носов Ілля, Толгаренко Олександр (Минський Владислав, 73), Бойко Андрій (Пасічник Василь, 77), Котов Владислав, Сторубльовцев Валерій.

Запасні: Жуков Віктор, Горінов Олександр, Андрієвській Микола, Мєдвєдєв Олександр, Лісачов Віталій

"Нива" Вінниця:
1. Бабійчук Максим - 4. Когут Владислав, 8. Попов Дмитро, 2. Заторський Віталій (11. Маляренко Ігор 64 хв.), 16. Іоша Олександр, 31. Момотенко Дмитро, 24. Колінс Нгаха (20. Загалевич Дмитро, 78 хв.), 95. Коломієць Сергій, 7. Поліщук Володимир, 9. Браславський Ярослав, 10. Яськов Максим

Запасні: 99. Кулініч Артем, 17. Паньковецький Євгеній

Пропонуємо вашій увазі короткий огляд гри від Віталія Шкурака на "Гостьовій" сайту niva.vn.ua:
Годину тому повернулись з Первомайська. Що сказати... один позитив :), навіть без перемоги - позитив (я вкотре переконався, що без вболівальників, особливо вінницьких, футбол це не футбол), бо, якби не кураж Бабійчука, то могли знову програти, + арбітр (на лінії) розібрався в ситуації, коли було забито гол в наші ворота, а епізод непростий, інший арбітр міг зарахувати гол, але, на щастя для нас, прийняв рішення про положення "поза грою".

Сподобався "Суднобудівник" (склалося враження - більше прагнули перемогти), моментами "возили" зелено-білих сміливо, напористо притискаючи до воріт, захист миколаївців теж грав надійно (що не скажеш про захист "Ниви", один плюс - виграли майже всі верхові м ячі, а в низу був хаос) грав щільно до вінничан, не даючи часу на роздуми, як результат - часто були першими на мячах, випереджаючи і самовіддано блокуючи удари гостей, полегшуючи тим самим роботу своєму голкіперу, який теж не підвів, коли вже захист був безсилий, але ті удари не становили загрози, враховуючи силу і якість їх пробиття у виконанні Поліщука, Браславського, Коломійця (невдалий удар з вигідної позиції повз ворота) та інших гравців, удари яких блокували захисники Суднобудівника. Не вистачало нестандартних рішень, які в футболі часто приносять результат, коли все пішло шкереберть, але і цього не було...

Загалевича арбітр "привітав" з 20-ти річчям жовтою карткою:), вийшов на заміну в другому таймі замість Колінса, який встигав відпрацьовувати, як в захисті так і в атакувальних діях.

Реалізація катастрофічна, вихід швидкий з оборони в атаку теж, нагод було багато, миколаївці моментами захоплювались атакою і можна було на цьому їх ловити, але як завжди, щось заважало і починає вже дратувати...

Після нереалізованих моментів, кидається в очі, що команда надломлюється і морально і фізично, опускає руки...

Але вистояли, не пропустили, на виїзді, вже добре, через, що розчарування не таке гірке, як не дивно, але я особисто задоволений результатом, або звик до поразок і нічия, очко сприймається, як перемога, враховуючи настрій і ситуацію між командою і вболівальниками ...після гри підійшли до нас, кожному потиснули руку, разом з Солов єнком, дякували...ми підтримували "тихо" без речівок і скандувань, думаю гравці відчули різницю в підтримці:)

Гра Бабійчука ( який, до речі, раз міг привести гол у свої ворота, випустивши мяч з рук, незафіксувавши з першого разу, але молодець!, виправився і накрив мяч з другої спроби) в воротах, а також уважність і рішучисть бокового арбітра не дали сьогодні програти завершальну гру року!

... а також онлайн-трансляцію, здійснену Віталієм Шкураком і Михайлом Шафіром (прес-служба "Ниви")

На арене в Первомайске – 16 преданных болельщиков из Винницы (ультрасов и представителей “Зелено-белой семьи”). За Судостроитель болеет примерно вдвое больше зрителей.Поле в удовлетворительном состоянии (на “троечку”). Не мокрое, снега нет. Погода на Николаевщине неплохая, футбольная. Надеемся на победу нивовцев!

1 мин. Команды вышли на поле. На воротах у Нивы-В – Максим Бабийчук. Полевые игроки нашей команды: защитники Заторский, Когут, Попов, Иоша, Момотенко, полузащитники Коломиец и Нгаха (кап.), нападающие Полищук, Яськов, Браславский.
2 мин. № 10 хозяев Константин Чаус со средней дистанции пробил чуть выше ворот.
3 мин. Встречная атака винничан. Подача с правого фланга. Суматоха в штрафной. Мяч попал к Колинсу. Он пробивал с 11-и метров, защитник блокировал удар, и вратарь забрал мяч.
6 мин. Игрок корабелов Андрей Бойко наносил удар с левого фланга, в штрафной. Наш защитник заблокировал удар.
8-я мин. Судостроитель исполняет штрафной (Леонид Моря). Стенка заблокировала выстрел.
10-я мин. Виничане действует активнее, больше контролирует мяч. Пока безрезультатно.
11-я мин. Браславский с правого фланга подавал штрафной – по низу простреливал на Полищука. Тот пробивал, но защитник в подкате мяч заблокировал.
13-я мин. Также Полищук стрелял, и вновь соперники легли под удар.
18-я мин. Браславский с 30-и метров пробивал низом, но ничего опасного.
20-я мин. У хозяев моментов практически нет. Они сначала активничали, а со временем Нива-В начала захватывать игровую инициативу.
21-я мин. У винничан убийственный момент. Колинс вырывался почти 1 на 1 (защитники бежали рядом), бил с 7- метров. Но после серии рикошетов от защитников мяч вышел на угловой.
24-я мин. Коломиец с 20-и метров угрожал воротам корабелов (после паса Полищука). Неудачно, хотя позиция была неплохой.
26-я мин. Браславский проходил по правому флангу, выкатил мяч на свободного Полищука. Тот с 12-и метров мог открывать счет, но просто подарил мяч вратарю, ударив легко. Запорол 100 % момент.
27-я мин. Хозяева били головой. У них была еще парочка полуопастных ситуаций.
35-я мин. После ряда нереализованных виничанами убийственных моментов они стали заметно нервничать. Пока не могут собраться и наладить прежнее командное взаимодействие. Атаки у наших не выходят, много сумбура.
37-я мин. У николаевцев прошла опасная контратака. Удар с угла штрафной вратарь Максим Бабийчук, занявший верную позицию, забрал намертво.
44-я мин. На финише тайма перспективную атаку мог завершать Полищук. Но его догнал защитник и не дал пробить, не вышел у винничанина и голевой прострел. В целом Полищук имел шансы в первом тайме для хет-трика.
45-я мин. Команды идут на перерыв – 0:0.
Хоть винничане и создали больше голевых моментов, хозяева умело играли на контратаках. Во второй половине тайма в игре Нивы-В стало больше сумбура. Картинка чем-то напоминает первый матч нашей команды с Судостроителем.

2 тайм.

55-я мин. Удачно играет вратарь Нивы-В Максим Бабийчук. После подачи во вратарскую площадь на набегающего на дальнюю штангу игрока он четко перевел мяч на угловой.
60-я мин. Вячеслав Куянов с линии вратарской забил мяч в ворота Нивы-В, но судья в спорной ситуации не засчитал – оффсайд. Момент возник из-за неплотной игры обороны винничан – она уже не впервые дала возможность соперникам создать “пожар” возле наших ворот. После прохода по центру и рикошетов Куянов в борьбе с нашим защитником протолкнул мяч в сетку. На счастье, рефери не засчитал.
62-я мин. У Нивы-В не особо ладится конструктивная атакующая игра. Тренерам нужно что-то менять.
66-я мин. Вновь Бабийчук спас гостей от гола, выбив мяч ногами. Перед этим Вячеслав Куянов накрутил винницких оборонцев и пробивал с линии вратарской. Куянов пока самый активный в составе Судостроителя.
67-я мин. Браславский на фланге то ли пробивал, то ли делал прострел. Было опасно.
72-я мин. Винничане без мяча плохо двигаются. Не идут за ним, слабо открываются.
74-я мин. После подачи Браславского углового Колинс пробивал головой – вратарь хозяев забрал мяч в руки.
76-я мин. Хозяева прижали винничан к своей штрафной. Создавали остроту.
80-я мин. № 13 Судостроителя Илья Носов пробивал метров с 25-и – неудачно. Ему дали подготовить удар, времени была куча.
85-я мин. Полищук проходил к воротам, был на хорошей позиции. Но нанес удар слабовато, как мяч погладил.
88-я мин. Полищук выходил 1 на 1 – пробил во вратаря.
90-я мин. Судья добавил 4 минуты.
90+2 мин. Полищук пробивал штрафной метров с 23-и. Не попал.
90+3. Загалевитч вышел на замену и сразу же получил желтую.
Все. Матч завершился – ничья 0:0.

Спортивний директор "Суднобудівника" Юрій Чаус:
– Поединок был хорошим, боевым. Счет по игре, хотя мы все же были ближе к победе. Голевых моментов у нашей команды было немало – к примеру, нереализованный выход 1 на 1 во втором тайме Валерия Сторублевцева. К тому же арбитр не засчитал чистый гол Александра Толгаренко – никакого вне игры в том моменте не было. Отмечу уверенную игру нашего голкипера Вадима Дмитроченко.

Виконуючий обов язки головного тренера вінницької "Ниви" Юрій Солов єнко:
– Команды постоянно вели мужские единоборства, но без грубости. Результат закономерен. Сегодня сказалась нервозность наших ребят и плохое качество поля в Первомайске. Газон уровня первенства области (даже на чемпионате Украины среди аматоров арены лучше!) не давал полной мерой соперникам показать свою технику. К примеру, в перерыве один из футболистов пояснил, почему вовремя не пробил – мяч подпрыгнул из-за плохого поля, и момент был упущен. Наши игроки не использовали немало голевых шансов из-за или неправильных, или несвоевременных решений. Соперники поразили наши ворота с чистого офсайда, и гол справедливо был отменен.

http://www.niva-v.com.ua/
По материалам: Михаил Шафир, Sport Arena
[Добавил Игорек в 16.11.2016 17:24:06]


Ситуацію прокоментував в.о. головного тренера «Ниви» Юрій Солов єнко:
"- Зранку поле знаходилося в задовільному стані, незважаючи на дощ. Ми знали про несприятливий прогноз погоди, але думали «проскочити». Ретельно готувалися до матчу, серйозно налаштувалися. Це була б шалена битва! Ще за 2,5 години до поєдинку працівники стадіону пробували поновити розмітку поля. Але її швидко замітало снігом. Можна грати і за складних погодних умов. Але, згідно із регламентом, без розмітки проводити матчі заборонено. Буде незрозуміло, чи вийшов м’яч за межі поля, чи було пенальті тощо. В таких умовах неможливо працювати ані арбітрам."

http://www.niva-v.com.ua/
[Добавил Игорек в 08.11.2016 17:07:28]

"Нива" Вінниця:
99. Кулініч Артем, 4. Когут Владислав, 8. Попов Дмитро, 2. Заторський Віталій, 16. Іоша Олександр, 31. Момотенко Дмитро, 17. Паньковецький Євгеній (20. Загалевич Дмитро), 95. Коломієць Сергій, 7. Поліщук Володимир (12. Костенко Михайло), 17. Бобович Денис (11. Маляренко Ігор), 9. Браславський Ярослав

Запасні: 1. Бабійчук Максим, 34. Ключик Євгеній

Вінницька "Нива" знову наступила на ті самі граблі, пропустивши вирішальний гол на останній хвилині і, таким чином, вчергове втратила очки. Знову поразка, знову з рахунком 1:2. І це вже п ята поспіль гра з таким рахунком! І це вже третя гра поспіль, в якій "Нива" пропускає у додаий арбіром час.

Матч проходив у важких погодних умовах. Сильний дощ і важке поле заважали командам продемонструвати найкращі якості, але все ж, гра вийшла цікавою, із драматичною розв язкою. "Нива" вийшла у дещо незвичному складі. Залишились поза грою Колінс, Загалевич, Борячук, Яськов. Натомість, на поле вийшли Заторський, Коломієць, Паньковецький і, вперше після матчу з "Рухом" ударна трійка - Поліщук, Браславський і Бобович.
Після недовгої обопільної розвідки команди взялися до активних дій. Спочаку Кулініч продемонстрував дива реакції, а потім настала зіркова 27 хвилина Олександра Іоші, який після розіграшу кутового найкраще розібрався з м ячем у сутолоці біля воріт "Енергії" і точним ударом відкрив рахунок у грі. 0:1! Після пропущеного гола господарі активізувалися, притиснувши вінничан до власних воріт, але у першому таймі рахунок не змінився.

По перерві відбулося декілька замін. Замість Дениса Бобовича вийшов Ігор Маляренко, а замість Євгенія Паньковецького увійшов у гру Дмитро Загалевич. Активність господарів ледь не призвела до голу у відповідь після того як було подано кутовий і м яч влучив у штангу воріт "Ниви". Пощастило! Але на цьому команди не зупинились, провівши обопільні гострі випади. Спочатку міг відзначитись Загалевич, а потім вже Кулініч врятував "Ниву" від голу. Але саме він на 75 хвилині став антигероєм поєдинку. Пас назад, Артем дуже невчасно підсковзнувся і м яч від нього закотився у ворота. 1:1! До завершення гри у "Ниви" ще були шанси вирвати перемогу. Був активним Ярослав Браславський, а Маляренку лише трішки не вистачило, щоб дотягнутись до перспективної передачі і забити гол. Але не судилось. І знову вирішальною стала остання додана хвилина, на якій "Нива" пропустила гол, відразу після якого суддя дав фінальний свисток.

Игорек
(за повідомленнями на "Гостьовій" сайту niva.vn.ua, а також за онлайн-інформацією групи СФК «Нива-В» Вінниця https://vk.com/pfcnivavinnitsa


Послематчевое интервью главного тренера "Энергии" Олега Федорчука:
– Мы серьезно готовились к Ниве-В, считая ее достойным соперником. Состав винничан был для нас неожиданным – мы не увидели в нем ведущих игроков Александра Борячука и Колинса Нгаху. Это нас немножко расхолодило, потому что без этих исполнителей Нива-В стала играть по-другому, проще. Мы доминировали до пропущенного гола, но моментов особых не создавали. Хотя была уверенность, что все же дожмем. Во 2-м тайме мы рискнули, сыграв в три нападающих. Нива-В могла забить нам не один мяч, но нам объективно повезло. Сыграла роль и ошибка вратаря Нивы.

Інформація групи ФК «Енергія» Нова Каховка https://vk.com/energiya_nk
[Добавил Игорек в 07.11.2016 12:58:19]

Жовта картка: Бобович, 22 хв.

"Реал Фарма" Одеса:
1. Кравченко Сергій. (к), 13. Какушин Олег, 26. Новицький Павло, 22. Бабенцов Олександр, 5. Хромих Антон, 2. Серденюк Віктор (50. Бондаренко Олексій., 54), 18. Нестеренко Сергій, 11. Машнін Олександр (20. Злєпко Констянтин, 64), 77. Лиховидов Андрій (9. Георгієв Віктор, 30), 10. Кулішенко Артем, 17. Грубий Євгеній.

Запасні: 23. Георгіца Анатолій, 4. Віксич Олександр, 3.Бичков Олександр.

"Нива" Вінниця:
99. Кулініч Артем, 4. Когут Владислав, 23. Борячук Олександр, 8. Попов Дмитро, 16. Іоша Олександр, 31. Момотенко Дмитро, 24. Колінз Нхага, , 20. Загалевич Дмитро (95. Коломієць Сергій 73 хв.), 10. Яськов Максим (7. Поліщук Володимир, 46 хв.), 17. Бобович Денис (11. Маляренко Ігор, 65 хв.), 9. Браславський Ярослав

Запасні: 1. Бабійчук Максим, 34. Ключик Євгеній, 2. Заторський Віталій

Вінницька "Нива" вчетверте поспіль зіграла з рахунком 2:1. На виїзді поразки, вдома - перемоги. І знову ключовими стали останні хвилини матчу. Здавалось, що вінничанам на 91 хвилині вдасться врятуватись від поразки, але гра триває до фінального свистка. І саме для "Реала" він став переможним завдяки влучному удару Павла Новицього, який п ять років тому провів за "Ниву" 14 офіційних ігор. А у літнє міжсезоння 2011 року взагалі був кращим бомбардиром вінничан, забивши у ворота суперників три голи, переважно, після ударів головою. Саме в таком у стилі Павло відзначився у воротах "Ниви".

Післяматчовий коментар в.о. головного тренера і президента ФК "Реал Фарма" Миколи Ліховидова:
- Игра получилась драматичной. Вроде, спокойный ход событий, но в компенсированное время команды создали интригу...
- Ну, не всегда ж нам пропускать. Пропустили мы, если не ошибаюсь, на 90 минуте. 90+1, а забили на 90+4. Арбитр вроде добавил три минуты, но дал подать угловой. В принципе, мы пропускали и на 96 или 97 минуте. Судья дал закончить атаку. И мы свой последний шанс использовали. Если бы мы не забили, он бы свистнул завершение игры. Сейчас будем пленку смотреть, разбираться, как мы пропустили с углового. Говорят, что там защитник сам срезал мяч в свои ворота. Тут, может быть, моя вина. Когда я сделал последнюю замену. Я не среагировал - мы уже записали замену и сразу забили мяч. Я думаю, что после этой замены нужно было менять не полузащитника. Я думаю, лучше бы мы поставили атакующего защитника. Нужно было менять атакующего защитника и ставить еще одного защитника. Не еще одного атакующего игрока, а еще одного защитника. В принципе, Костя неплохо сыграл, выйдя на замену. Мы видим. что на него можно рассчитывать в следующей игре. Но в итоге одна ошибка чуть не оказалась роковой. Молодцы, ребята. Забивать на последних минутах - всегда был наш фирменный почерк. Когда противник подсаживается, в эти решающие заключительные минуты, мы часто забивали. Бывало, что мы на последних минутах и пропускали. Это тогда огорчает. Это не наш почерк. Сегодня тоже не удалось отстоять под "ноль". "Руху" проиграли 1:0, вот и сегодня не удалось. Если бы мы выиграли 1:0, может и не было бы такой интриги, но был бы спокойный ровный счет 1:0. Как говорил Марчелло Липпи "Я люблю счет 1:0. Он отражает сущность футбола. Ты забил, противнику не дал". Нам отразить сущность футбола не удалось, но мы в пожарном порядке спаслись. Я поблагодарил ребят. Будем смотреть, будем разбираться. Когда мы забили мяч, мы немножко отошли от своей игры. И, опять же, противник прилично добавил. Замены усилили. Мы не среагировали. Ну, и, тот угловой, который арбитр поставил.. не знаю. Там явно толкают защитника в спину. Он падает, он ставит угловой. Перемкнуло его или что. Но это, опять же, судья принял такое решение. Он же не пенальти поставил - дал угловой. Мы ж не должны после каждого углового пропускать мячи. В принципе, к судейству никаких претензий нет, это я так. На эмоциях. К судье претензий нет. Судья отработал нормально. Когда ни у кого нет претензий, значит судья отработал нормально. Игра сегодня была сложной в том плане, что команда из Винницы было видно, что она нам по силам. Было видно, что с Винницей мы должны брать три очка. Может на них переезд сказался - они выглядели подуставшими. Особенно, во втором тайме. Может выбрали такую тактику - от обороны, ловить нас на контратаках. Хочешь не хочешь, а нам пришлось во втором тайме идти вперед, оголять тылы. Забили. Может, нужно было откатиться и ловить их на контратаках, но не хотелось сбавлять обороты. То, что пропустили на 91 минуте - нелогичный гол. Необязательный. Будем разбираться, наш правый фланг немножко "валился" после забитого гола. Я ребятам сказал - "Давайте отложим анализ. Давайте пока радоваться победе, одержаной на последней добавленной секунде. И пока веселиться. Но в среду у нас уже игра с "Ингульцом". Некогда веслелиться." Это хорошая команда. Мы им там проиграли. Дома постараемся взять реванш. Но я думаю, что они тоже сюда едут за очками. Это команда, которая играет одной заявкой, что в первой лиге, что во второй. И я думаю, что нам будет противостоять очень сильная команда. Они играют на результат. Плотно, жестко, боевито. Иначе они играть не умеют. Они сейчас выше нас. Но пока мы в турнирную таблицу не заглядываем. Когда сыграем следующие три матча, тогда уже будем смотреть. По Паше Новицкому. Мы его ставили-ставили в нападение, он там не забивал. Когда мы перевели на его место в защиту, почувствовал себя на своем месте и начал забивать - с Херсоном второй и вот сейчас победный, трехочковый гол. С чем мы его и поздравляем. Возможно, из защиты он станет нашим лучшим нападающим.


Игорек по видеозаписи официального сайта ФК "Реал Фарма" http://real-farma.com.ua/

Гру прокоментував в.о. головного тренера «Ниви-В» Юрій Солов єнко:
– Одесити в другому таймі більше за нас контролювали м яч і створювали небезпечні моменти біля наших воріт. Зрозуміло, дуже прикро за рахунку 1:1 на останній хвилині доданого часу пропустити гол і зазнати поразки. Наші футболісти, безумовно, старалися, і нічия була дуже близько. В останніх матчах року будемо намагатися досягнути кращого результату.

http://www.niva-v.com.ua/
[Добавил Игорек в 30.10.2016 13:45:40]

Жовта картка: Паньковецький, 90+1 хв.

"Нива" Вінниця:
99. Кулініч Артем, 4. Когут Владислав, 23. Борячук Олександр 8. Попов Дмитро, 16. Іоша Олександр, 31. Момотенко Дмитро, 24. Колінз Нхага, 20. Загалевич Дмитро, 17. Бобович Денис, 10. Яськов Максим, 9. Браславський Ярослав

Запасні: 44. Сослюк Євгеній, 11. Маляренко Ігор, 12. Костенко Михайло, 2. Заторський Віталій, 19. Паньковський Євгеній, 34. Ключик Євгеній

"Тепловик" Івано-Франківськ:
26. Вульчин Остап, 4. Громоляк Андрій, 17. Прошак Роман, 3. Француз Василь, 2. Гапончук Дмитро, 11. Оринчак Богдан, 7. Комар Артур, 6. Бойко Тарас, 14. Дербах Василь, 19. Слободян Андрій, 9. Худобяк Ігор.

Запасні: 24. Плетеницький Микола, 21. Денега Богдан, 16. Геник Василь, 20. Семянчук Ярослав


Вінницька «Нива» тріумфально повернулась на Центральний міський стадіон, здобувши перемогу над міцним середняком, який незаслужено займає місце у нижній частині турнірної таблиці, але за потенціалом, грою і вболівальницькою підтримкою здатний бути гідним конкурентом лідерам чемпіонату. Принаймні, за організацією гри команда з Івано-Франківська не надто відрізнялась від «Кременя», чи «Інгульця», яких ми бачили на власні очі на СК «Нива». «Тепловик» сподобався. Тим більш, що у гостей напередодні гри були серйозні кадрові проблеми. Через перебір карток на полі вимушено був відсутнім центрбек Приймак, а також півзахисник Януш. Ці гравці – основа «Тепловика», а отже, втрата для команди. У теж «Ниви» були проблемні позиції. Через пеебір жовтих карток гру попускав Поліщук. А Сергій Коломієць був відсутній через травму. Решта гравців була в строю і незважаючи на дуже важку неділю, з її тренерськими рокіровками і невизначеністю, були заряджені на результат і намагались реабілітуватись після програшу у Білій Церкві.

Але, вочевидь, перехід на натуральний газон не пройшов гладко і безболісно. Нажаль, якість гри бажала бути кращою. Було видно, що гравцям не просто налаштуватись на гру на справжній траві на не надто рівному полі. Не один раз потенційно небезпечні атаки закінчувались пасами не найкращої якості. Гравцям приходилось виконувати багато чорнової роботи, яка виснажує. На цьому фоні виділявся Загалевич, який був дуже активний. Настільки активний, що досить часто втрачав позицію, намагаючись відіграти «за себе і того товариша») Але, мабуть, то хороші проблеми. Гірше, коли хтось не дограє. Але в цьому матчі з самовіддачею все було все гаразд. Мабуть, найкращою ланкою слід визнати захист, який зіграв доволі впевнено, помилившись лише раз, коли вся команда розслабилася, забивши другий м яч, помилково порахувавши, що гру зроблено. Півзахист зіграв у свою силу, невеличкий спад спостерігається у грі Колінса, але ж неможливо тримати високу планку на протязі всього сезону. Ті самі проблеми у Браславського, який виконав дуже багато роботи, чіплявся за м яч, вигравав боротьбу, проходив захист, виходив на ударну позицію, але чомусь затримувався з останнім ударом і втрачав дуже хороші моменти для взяття воріт. На відміну від Ярослава, Денис Бобович, який скучив за забитими голами, свій момент не змарнував, забивши чудовий гол. Вітаємо!)
Окремі слова потрібно сказати про Яськова. Максим видав дуже хорошу, якісну гру, зробивши важливий вклад в обидва голи «Ниви». Справедливості заради слід зазначити, що якщо у минулих іграх Максим часто недопрацьовував епізоди, програючи боротьбу без бою, то в цьому матчі цей показник був на високому рівні. Але необхідно розуміти, що це лише початок і Максим не розкрив свій потенціал і на 50 відсотків. Отже, Максиме, не зупинятись і працювати, працювати, забивати! А сьогодні дякуємо за гру. Один з найкращих!

Нажаль, повернення на головну арену області не викликало ажіотажу у вболівальників, яких на трибунах не зібралось і тисячі. Холодно, але це не привід, щоб не підтримувати рідну команду. Величезна спортивна споруда за такої кількості глядачів виглядає досить порожньо.

Що стосується самої гри, можна з впевненістю сказати, що це був матч рівних команд. Різних за стилем, але рівних за самовіддачею і бажанням здобути позитивний результат. В таких іграх на перший план виходить вдача і зарядженість команди на результат, а шальки терезів результату хитаються до останньої хвилини. Мабуть тому у перші пів години гри небезпечних моментів майже не було. Боротьба, боротьба і ще раз боротьба. Позиційна і індивідуальна. Лише зрідка гравці команд пристрілювались дальніми ударами. За ініціативою і контролем м яча трішки переважали гості. Спочатку, на 19 хвилині дальнім ударом перевірив Кулініча Дербах, а потім міг відзначитися Загалевич, який наважився на удар з метрів 25. М яч летів у самісіньку ліву дев ятку, але на заваді став воротар гостей. Далі команди обмінялись випадами на ворота і падіннями в штрафній площі. Спочатку Браславський, потім Комар і Яськов опинялись на газоні в карному майданчику, але арбітр був поряд і не зреагував на жоден з епізодів. Взагалі, потрібно відмітити якісне суддівство. Арбітр повністю контролював ситуацію на полі, давав грати і не зловживав жовтими картками. Майже ідеальне суддівство! А на 35 хвилині «Нива» забила. Перехоплення у захисті вінничан, швидке переведення м яча на лівий фланг атаки на Яськова, який прискорився і віддав чудову передачу на хід Бобовичу, який підключився до атаки по правому флангу. Денис вискочив один на один і буквально вколотив м яч в притирку з правою штангою. Здавалось, що в цей удар Бобович вклав всю злість за минулі невдачі. Чудовий гол, в якому команда швидко подолала все поле і поставила гольову крапку в цьому епізоді. 1:0! Після забитого голу вінничани, окрилені успіхом, понеслись вперед. «Нива» значно додала і гра пожвавішала, стала більш цікавою, але до небезпечних моментів майже не доходило. Виключенням став епізод на 45 хвилині, коли Борячук наносив удар з метрів 18, але не сильно і м яч став легкою здобиччу воротаря гостей.

Другий тайм активніше розпочали гості, які притиснули «Ниву» до власних воріт. Мав нагоду відзначитись Худобяк, вискочивши один на один, але в останній момент захист «Ниви» ліквідував загрозу. З 64 хвилини на повну потужність запрацював Ярослав Браславський. Спочатку він класно навісив від лівого кута на дальню стійку, куди підключався Бобович, який у відчайдушному стрибку намагався з гострого кута переправити м яч у ворота «Тепловика», але трішки не влучив – м яч пролетів поруч зі стійкою. На 66 хвилині Браславський обікрав Громоляка, увійшов в штрафну площадку трішки лівіше воріт і мав нагоду влучно завершити атаку, але чомусь став прибирати м яч під себе і перед ним опинився захисник, який і прийняв удар на себе. Дуже небезпечно! «Тепловик» відповів на 78 хвилині, коли Денега після прострілу з правого флангу пробив по воротах з вигідної позиції, але дуже невдало і м яч навіть не влучив у ствір воріт «Ниви». На 81 хвилині знову момент у Браславського, який отримав м яч біля лівої бровки, протягнув його аж до лицьової, обіграв захисника і впритул зблизився з воротарем біля лівої штанги. Нажаль Ярослав знову трішки задовго приймав рішення, чи бити, чи обігрувати. І, таки обігравши ще й воротаря, він розвернувся спиною до воріт і момент було втрачено... Але все ж Браславський допоміг створити другий гол «Ниви». Прийнявши м яч на підступах до штрафної, він помітив Яськова, який знаходився в штрафному майданчику на межі офсайду. Максим прийняв м яч, розвернувся і включив максимальну швидкість, прокинувши м яч повз захисника. Той на мить програв у швидкості і вибиваючи м яч, влучив у ногу нашому нападнику. Пенальті! Пробивати пенальті взявся капітан команди. Колінз дуже хладнокровно переграв воротаря, пробивши майже без шансів під саму стійку воріт «Тепловика» 2:0! Здавалось, що справу зроблено, адже до завершення поєдинку залишалось лише декілька хвилин. Але ця розслабленість вартувала «Ниві» голу, який на 91 хвилині забив Комар, кивнувши головою м яч в лівий кут вінницької «Ниви» після подачі з правого флангу.
Декілька хвилин «валідолу» і ось, нарешті, свисток арбітра про завершення поєдинку. Перемога! Така важлива і бажана...

Игорек
niva.vn.ua

Послематчевые интервью:

Володимир Ковалюк (Головний тренер івано-франківського «Тепловика»):
- Ваша команда складається переважно з місцевих гравців. Який фінансовий стан вашої команди?
- Так, ми маємо фінансування з бюджету області і міста, яким було запропоновано, щоб наші вихованці грали у другій лізі.

- За яким результатом ви їхали до Вінниці?
- Ми завжди їдемо за перемогою. Ви бачили, що ми непогано виглядали, більшість часу контролювали хід гри, але дві помилки захисників призвели до голів і вийшло так, що ми програли, хоча ми не заслуговували на поразку.

Ваша команда тримається в середині турнірної таблиці. Які подальші плани –намагатись піднятись вище чи така позиція вас влаштовує?
- Ні, така позиція не може влаштовувати нікого. Завдання стоїть – бути вище у турнірній таблиці. У нас останній три гри вдома і ми маємо набрати очки і я думаю, що ми піднімемось у турнірній таблиці. У нас, здається, є гра, а очків не вистачає. Моменти маємо, але не можемо забити. Але проблема у тому, що футболісти, які зібрані у нашій команді, в минулому році грали у чемпіонаті області і вони поки що не можуть зрозуміти, що друга ліга – це трішки інший рівень і будь-яке очко на вагу золота.

- Я так розумію, що більшість ваших гравців – вихованці івано-франківського футболу??
- Так, у нас є таке завдання і ми нікого не хочемо запрошувати з інших областей, бо у нас є футбольні школи, які виховують футболістів, щоб вони мали перспективу, майбутнє, для цього і створено цю команду..Юрий Соловьенко (Исполняющий обязанности старшего тренера винницкой «Нивы»):
- Два похожих матча – с «Ингульцом» и «Тепловиком». «Нива» выигрывала и пропускала ненужный гол… Как вы оцениваете игру команды?
- Я хочу поблагодарить футболистов за то, что они сделали на футбольном поле. Я хочу поблагодарить наших фанатов и болельщиков, которые пришли. А я всегда говорил – «Да не нужно, чтобы приходило 20 тысяч, пускай придёт столько, сколько сегодня было, но это именно те, кто болеет за эту команду. Если завтра добавится еще столько же – добро пожаловать, но все, которые болеют за команду. Доброжелателей! То, что получается на домашнем футбольном поле – это еще и благодаря вам – болельщикам, которые приходят и с такой силой поддерживают! Сегодня пришло три тысячи – спасибо! Завтра шесть – спасибо им! Придёт одна тысяча, мы будем играть ради вас, не знаю, получится – не получится, но мы будем изо всех сил стараться максимально все делать. Готовясь к сегодняшней игре, мы просматривали многие матчи этой команды, и мы знали, мы донесли до ребят, что будем играть с соперником, который не должен занимать десятое место. Вы видели эту команду. Вы видели, насколько она технически подготовлена, тактические, индивидуальные действия. «Тепловик» абсолютно незаслуженно находится на десятом месте. Эта команда должна быть, минимум, в пятерке. По самой игре, по подбору игроков, по тренерскому штабу. Но, здесь же хочу отметить, что наши футболисты в этом матче с таким соперником, как и в матче против «Ингульца», задание на игру выполнили! На 100% никогда не бывает, но они помешали сопернику играть в свою игру, выдержали натиск и использовали (пусть немного было в первом тайме) но использовали свой шанс. А во втором тайме мы заставили соперника раскрываться. Они начали играть первым номером, а мы полностью закрылись и в контратаках у нас начали появляться моменты. Я рад этой победе, рад за футболистов, рад за болельщиков. Эта победа была очень вовремя…

- То есть, эта победа была не менее тяжелой, чем победа над «Ингульцом»?
- Абсолютно не легче. Я еще раз повторяю – «Ингулец» и «Прикарп….», извините, Ивано-Франковск – это команды первой пятерки-шестерки.

Кого бы вы хотели отметить в команде?
- Я хочу сказать, что готовясь к этой игре, меня очень беспокоил девятый номер – Худобяк и фланговые игроки. Но дело в том, что сегодня играла одна пара, а в других матчах у них играли футболисты не хуже. Очень креативные игроки. Их по каким-то причинам не было, но видно, что у «Тепловика» очень ровный состав. И мы сегодня так выстроили игру, что по объективным причинам и тому, как играет соперник в атаке, пришлось выходить всей линией обороны, даже опорный полузащитник играл. Но он играл по той причине, что у нас травму получил Сережа Коломиец. Но я считаю, что в принципе, они с этой задачей справились, за исключением некоторых моментов.

- Полищука сегодня не хватало?
- Конечно, нам бы в какой-то мере было бы легче впереди. Вышел бы в атаке еще один быстрый, техничный игрок, который дал бы нам больше возможностей не засиживаться в обороне, а перевести игру вперед. Это бы облегчило бы игру защите. Но человек пропускал игру и это объективная причина.

- Несколько слов о Яськове. Ранее вы говорили о том, что не хотите кидать парня в мясорубку, но сегодня он вышел на поле и был одним из лучших…
- Он сыграл в стартовом составе с «Ингульцом» и «Арсеналом». Это его третья игра. Я не люблю перехваливать футболистов, ведь еще много игр, но я ему буду говорить, я буду от него требовать, что эта игра для него теперь является планкой, ниже которой он не имеет права опускаться. Что это просто его лучшая игра из трех. Скажем так, чтобы не хвалить особо. Он поднял планку.

- Теперь касательно вас. Руководство клуба заявило, что до конца осенней части соревнований вы будуте тренировать команду…
- Значит так будет. Раз руководство сказало так, значит будет так. А дальше посмотрим.

- Ярослав Браславский в первом тайме получил желтую карточку, во втором тайме забил. Выполнил ли он те задачи, которые перед ним ставились?
- Он в большей мере выполнил те задачи, которые ставил тренерский штаб. Он очень много цеплялся за мяч, от него шли атакующие действия. Этим он отличался от некоторых тех матчей, которые мы видели ранее. У нам были к нему претензии и я ему сказал, что, возможно, поэтому, фортуна подарила ему такой красивый гол. Он у нас исполнял стандарты. Это «план Б» - если не идет у одного, то исполняет Браславский.
- Как повлияли события последней недели на команду?
- Мы постарались сделать все, чтобы максимально оградить футболистов от того, что было. Спасибо им за то, что они нас услышали!


Игорек
niva.vn.uaПоказать:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>

На вашу думку, з яким рахунком завершиться матч 3 туру "Нива" Вінниця - "Нива" Тернопіль
0:0
1:0
0:1
1:1
2:0
2:1
1:2
0:2
2:2
3:0
3:1
3:2
2:3
1:3
0:3
3:3
4:0
4:1
4:2
4:3
5:0
5:1
5:2
6:0
Будь-який інший
Архив опросов
Hosted by BestHosting(с)niva.vn.ua. При использовании любого рода материалов ссылка на сайт niva.vn.ua обязательна.
Наш электронный адрес niva.vn.ua@gmail.com